• Blaja
  • Archiv
  • Miniaturní fotoelektrické senzory pro průmysl zdravotnické techniky

Miniaturní fotoelektrické senzory pro průmysl zdravotnické techniky

  • neděle, 07 září 2014 04:00

Logo pohon Miniaturní fotoelektrické senzory pro průmysl zdravotnické techniky.

Při výrobě zdravotnické techniky je nepřeberné množství operací, které je třeba průběžně a hlavně přesně kontrolovat. Panasonic vyvíjí a vyrábí širokou škálu detekční techniky, která je pro zdravotnickou techniku klíčová.

Panasonic EX

Zdravotnická technika je obzvláště citlivá na kvalitu výrobku i celého výrobního systému. Zejména automatizovaná výroba například kardiostimulátorů, glukometrů, kontaktních čoček, inzulínových per, HIV testů, těhotenských testů, chirurgických nástrojů, injekčních stříkaček a jehel, katétrů, kanyl a jiné zdravotnické techniky musí splňovat velmi vysoký standard kvality. Fotoelektrické senzory pro přítomnost a detekci polohy, jakož i přesné měření objektů, hrají důležitou roli v řetězci kvality výrobních linek.  


Optické senzory se používají k detekci přítomnosti, polohy, měření s jednoznačným rozlišením kontrastu detekční kapaliny od vzduchové bubliny atd. Právě pro jejich vlastnosti hrají velmi důležitou roli v kontrole kvality výrobního procesu..

Panasonic EX
Další automatizační systémy zajistí bezpečnou organizaci chemikálií i odebraných vzorků. Právě pro zajištění evidence i správné polohy je třeba vzorky otáčet, přesunovat, zvedat i pokládat a hlavně bezpečně detekovat. Velké množství miniaturních snímačů se používá ke zjištění přítomnosti nebo zajištění správné polohy. Bezkontaktní snímání zabrání jakékoliv kontaminaci bakteriemi nebo viry.

Panasonic EX

   

Panasonic nabízí více než 2000 různých fotoelektrických senzorů. Zejména senzory řady EX-10, EX-20 a EX-30, stejně jako laserové, vláknové i optoelektronické senzory jsou velmi vhodné pro použití v lékařské technice. Všechny tyto senzory mají velmi kompaktní rozměry a jsou schopny rychle a s vysokou přesností detekovat i ty nejmenší objekty.

Panasonic EXV oblastech jako jsou biotechnologie, nitrožilní diagnostika a systémy automatizace laboratoří jsou stále více miniaturizovány a proto vzniká poptávka po detekci prostřednictvím přesných miniaturních optických senzorů. Moderní fotoelektrické senzory jsou již schopny rozlišit kontrast natolik citlivě, že bezpečně odliší vzduchovou bublinu od obklopující kapaliny.

Panasonic EX


 

Kontakt pro získání dalších informací: 

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno
Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Panasonic Electric Works Česká republika, informace a podpora: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/53.htm?cs=cz

Miniaturní fotoelektrické senzory: https://www.panasonic-electric-works.com/eu/442.htm     

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209