• Blaja
  • Různé
  • ACC a Siemens oznámily partnerství v oblasti výroby bateriových článků

ACC a Siemens oznámily partnerství v oblasti výroby bateriových článků

  • úterý, 22 listopad 2022 16:07

Společnosti Siemens a Automotive Cells Company (ACC) podepsaly memorandum o porozumění v rámci nového strategického partnerství. Na základě této dohody se Siemens stane preferovaným dodavatelem ACC v oblasti automatizace, digitalizace a elektrifikačních technologií, což umožní rozšíření výroby a maximalizuje efektivitu zařízení a energetickou účinnost.


Partnerství je součástí otevřené digitální obchodní platformy Siemens Xcelerator, která byla spuštěna v červnu letošního roku. Tato platforma zaštiťuje portfolio hardwaru a softwaru pro internet věcí (IoT) a představuje závazek vytvořit silná partnerství pro urychlení digitální transformace. Toto nové partnerství společnosti ACC usnadní a urychlí budování plánovaných gigatováren ve velkém měřítku.

acc01


Siemens poskytne ACC přístup ke svému portfoliu hardwaru a softwaru pro digitální podniky, od návrhu výroby až po design výrobků, od řízení životního cyklu výrobku až po systémy hospodaření s energiemi. Jako výchozí bod by měla být vytvořena komplexní digitální dvojčata baterií a výrobních linek. Díky konceptu plně integrované automatizace (TIA) a softwaru Teamcenter nabízenému v rámci platformy Siemens Xcelerator bude společnost ACC schopna lépe propojit proces návrhu a výroby a celou výrobu tak dále rozšířit.

acc02


Siemens zároveň rozšiřuje své působení v oblasti výroby baterií. Již v minulosti uzavřel několik technologických partnerství s předními společnostmi a prokázal tak hluboké know-how na tomto dynamickém a rychle rostoucím trhu.

acc03


Gigatovárna ACC zvýší dostupnost vysoce výkonných a cenově dostupných baterií pro elektromobily v Evropě a urychlí transformaci automobilového průmyslu.

acc04


Kromě tradičního dodavatelsko-odběratelského vztahu se dohoda mezi ACC a Siemensem vztahuje i na spolupráci v oblasti konektivity informačních a provozních technologií (IT/OT). Memorandum o porozumění zahrnuje také infrastrukturní řešení včetně energetického managementu pro vybudování továrny s nulovými emisemi oxidu uhličitého a potencionální možnosti financování prostřednictvím finančních služeb Siemens. Dohoda tak představuje hloubku a široký záběr technologického prvenství společnosti Siemens.

acc05

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209