• Blaja
  • Různé
  • Autonomní vysokozdvižné vozíky spoléhají na počítačovou technologii Siemens

Autonomní vysokozdvižné vozíky spoléhají na počítačovou technologii Siemens

  • středa, 04 prosinec 2019 05:10

Rodinná firma Movanis vyvíjí a prodává automaticky řízená vozidla (AVG), či přesněji autonomní vysokozdvižné vozíky. Pro optimální navigaci v terénu jsou vozíky vybaveny kamerami a skenery. Mimořádně rychlé a účinné zpracování dat a signálů je zabezpečeno díky řídicí a komunikační technologii průmyslových počítačů Siemens. Zákazníci společnosti Movanis tak mohou s těmito špičkovými vozíky optimálně využít výhody automatizované výroby a logistiky. Bezobslužné vozíky jsou zároveň praktickým řešením v případě nedostatku jejich řidičů.


„Kupujeme standardní modely od výrobců vysokozdvižných vozíků i z vlastní produkce a dodatečně je obohatíme o nejmodernější vybavení,“ vysvětluje generální ředitel Movanis Bart Clymans. Na vozíky jsou instalovány například laserové skenery, senzory či 3D kamery, které měří hloubku prostoru. Veškeré toto vybavení zachycuje okolní prostředí s mimořádnou přesností. Pro určení polohy jsou na vozíky používané venku umístěna GPS zařízení. Rychlé a spolehlivé zpracování všech snímaných dat zajišťuje mimořádně výkonný počítač.

vozik 01


Společnost Movanis se po provedení rozsáhlých testů rozhodla pro průmyslové počítače Siemens s dvoujádrovými procesory. Autonomní vysokozdvižné vozíky jsou také vybaveny průmyslovými počítači Siemens a řídicí a komunikační technologií pro optimální zpracování dat a signálů ze zabudovaných kamer a skenerů. Dva procesory zajistí optimální výkonost
Jeden procesor odpovídá za řízení polohy a pohybu a druhý sleduje bezpečnost provozu. Toto rozdělení neznamená jen rychlé zpracování dat, ale je i podmínkou udělení označení CE. Oba procesory se nakonec sledují i navzájem, aby zajistily spolehlivé fungování integrovaného bezpečnostního systému a nouzového zastavení.

vozik 02


Průmyslové počítače 427E se obsluhují pomocí dotykových panelů Simatic.Pomocí dvoujádrových průmyslových počítačů se oba procesory sledují navzájem, aby zajistily spolehlivé fungování integrovaného bezpečnostního systému a nouzového zastavení.

vozik 03


Bezobslužné vozíky nejsou provozovány v kompletní izolaci od svého okolí. Naopak – neustále komunikují mezi sebou navzájem, s dispečinkem a výrobním zařízením. „Bezdrátovou komunikaci zajišťují moduly Siemens Scalance,“ vysvětluje ředitel společnosti Movanis Bart Clymans. Obsluha tak může vozík kdykoli lokalizovat, přijímá upozornění v případě zjištění závady nebo odesílat příkazy do zařízení. „Vozíkům mohou zasílat zprávy i další stroje, například když je balení připraveno k vyzvednutí z výroby.“
Autonomní vysokozdvižné vozíky Movanis využívají moduly Scalance k nepřetržité komunikaci mezi sebou navzájem, s dispečinkem a výrobním zařízením. Tím nabízejí zákazníkům bezpočet výhod v oblasti automatizované výroby a logistiky, ale mohou i nahradit nedostatek pracovních sil a zachovat tak plynulost celého provozu a výroby.

vozik 04


Video ze zkoušek vozíku:
https://www.youtube.com/watch?v=n976AjCeVRY&feature=youtube

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209