• Blaja
  • Různé
  • Nová verze firmwaru pro optické čtečky s licencí Pat-Genius

Nová verze firmwaru pro optické čtečky s licencí Pat-Genius

  • neděle, 25 říjen 2020 09:26

Siemens představuje novou verzi firmwaru pro novou generaci optických čteček řady Simatic MV500. Tato zařízení se mimo jiné vyznačují vysokým rozlišením obrazu až 5,3 megapixelů (Mpx) a velkou pracovní pamětí až 2 GB. Nově je k dispozici pro všechny optické čtečky řady Simatic MV500 licence Pat-Genius pro rozpoznávání objektů. Uživatelé tak mají nově možnost číst nejen 1D čárové kódy a 2D datamatrix kódy, ale také kontrolovat předem určené struktury v obraze, bez ohledu na polohu objektu.


Funkce Pat-Genius umožňuje činnost programů s dílčími úkoly, jako jsou rozpoznávání objektů, pozic, textu, ověřování přítomnosti a kontrolu dokončení. Navíc umožňuje rychlé a spolehlivé použití aplikací jako jsou pick& place, kontrola kvality, detekce polohy a monitorování množství. Díky vícejádrovému procesoru používanému v optických čtečkách řady Simatic MV500 umožňuje licence Pat-Genius minimálně čtyřikrát rychlejší zpracování dat než předchozí řada čteček. Vyšší rozlišení obrazu navíc umožňuje dvojnásobnou velikost objektu, který čteme.

mv500 01


Nová verze Pat-Genius výrazně zlepšuje schopnosti čtení a správu testovaných objektů. Pro dosažení stabilních výsledků čtení je potřeba jen několik uživatelských vstupů, okrajové body přiřazené vzorku jsou tak extrahovány z označené oblasti obrazu a parametrizovány podle jemnosti rozlišení možných změn ve velikosti a poloze otáčení.

mv500 02


Nová funkce pro předzpracování obrazu navíc zvýšila kvalitu rozpoznávání – to umožňuje bezpečnou detekci i v případě špatné kvality obrazu. Kromě toho lze v jednom programu použít současně několik různých zkušebních vzorků, díky čemuž je možné provést komplexní testy s odpovídajícími výsledky bez nutnosti přeinstalování.

mv500 03


Pat-Genius je snadno ovladatelný, jelikož je integrován do jednotného konceptu ovládání. Každou čtečku z řady Simatic MV500 lze dovybavit licencí, což je zvláště výhodné, pokud jde o náhradní díly. Stávající testovací programy předchozí řady (Simatic MV400) běží beze změny na optických čtečkách řady Simatic MV500. To umožňuje použití výkonného hardwaru nových optických čteček bez nutnosti přeprogramování.
Funkci Pat-Genius lze použít současně se všemi ostatními balíčky řady Simatic MV500. Licence je dodávána jako samostatná licence na USB a lze ji načíst do jakékoliv optické čtečky řady Simatic MV500 prostřednictvím SimaticAutomationLicense Manager (ALM).

mv500 04

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209