• Blaja
  • Archiv
  • Analyzátor signálů z PLC AutoSpy anglicky ve verzi 1.5.0

Analyzátor signálů z PLC AutoSpy anglicky ve verzi 1.5.0

  • neděle, 07 říjen 2007 14:56

 Logo software Analyzátor signálů z PLC AutoSpy anglicky ve verzi 1.5.0.

Minulý týden jsem dostal upozornění a link na novou verzi (1.5.0) analyzačního softu AutoSpy, která je už konečně i v anglické verzi.

Přestože jsem jej již před časem zkoušel, viz článek v sekci Software, nedalo mi to, a nainstaloval jsem AutoSpy 1.5.0 jen na rychlou zkoušku co a jak.


Celý analyzér nainstalujete jednoduše a rychle, včetně všech dostupných driverů. Program je opravdu i v angličtině, jen nápověda zatím ještě německy. Je ale velmi podrobná, po jejím přečtení snad ani nejde něco nerozchodit.

Hm, ta zelená baterka je fantastická, čekal jsem, že při najetí myši na ni se rozsvítí, ale bohužel, snad ve vyšší verzi.

40kB

Před instalací doporučuji odinstalovat předchozí verzi (zvlášť pokud jde o napolo ilegální instalaci). Jinak se na konec "pobijí" instalované drivery. 15kB

Pak již bude vše v pořádku a instalace skončí úspěšně. 10kB

Tahle novější verze jde na plno provozovat již jen s HW klíčem, takže softwarové uvolnění licence nepřipadá v úvahu. Stále ale máte bez jakéhokoliv omezení možnost jednoho PLC a dvou signálů. Po zaplacení a zastrčení USB donglu jede vše naplno.

Jestli opravdu naplno, tak to sdělím za pár dnů, až přijde jedna koupená licence s USB klíčem.

15kB

Tady jen krátká ukázka z konfigurace spojení na PLC, je to stejné jako ve starších verzích, jen v andličtině. 24kB

Novinky proti starším verzím si přečtěte na webu výrobce www.autospy.de kde jedna z nich, je vylepšené spouštění záznamu. Nastavíte například jaký signál má spustit záznam, event. jaký jej má zastavit 35kB

Pak ještě vyberete časový rozsah záznamu, jednou, stále, nebo dokonce něco před. 36kB

A tady už je vidět že záznam se spustí, pokud je stav proměnné v MW102 větší než 10 a ukončí je-li větší než 80. Funguje to bezvadně. 20kB

Naměřené hodnoty se nedají vytisknout, ale exportují se pomocí skriptu do csv formátu a normálně se otevřou v excelu. Tohle zůstalo stejné jako u nižších verzí. Jestli je stejný i skript nevím (pravděpodobně ano, proč měnit něco co funguje), musel jsem starou verzi nejdříve odinstalovat.

20kB

Tady byl jediný zmatek. Datumový a časový udaj se potom v excelu nezobrazoval správně. Vina je ale na straně excelu, kde je nutno nastavit vlastní formát zobrazení datumu a času. Takže v nastavení formátu buněk na obrázku vpravo.

60kB

Na závěr zkouška jestli jsem "náhodou" nedostal nějakou plnější verzi, ale nedostal, opravdu jen dva signály je možné monitorovat. 20kB

Závěr : Zkoušejte a užívejte bez obav. Pokud se Vám nástroj zalíbí a potřebujete plnou verzi, prodává jej u nás Foxon Liberec, viz. www.foxon.cz. Ale jednou z hlavních předností, je plná funkčnost demoverze pro dva signály. I když se to zdá málo na vyzkoušení i používání, já jsem jej několikrát využil při problémech. Ony totiž ty dva signály v mnoha případech bohatě stačí, zvlášť když víte co potřebujete sledovat.


 Logo software O několik dní později, když přišla koupená licence.....

Takhle potom vypadá plná verze s USB klíčem. Stačí klíč zasunout do USB a jako kouzlem je z dema plná verze bez omezení. A naopak. Vše jsem zkoušel pod W2k i WinXP

Ještě jedna poznámka. Můžete si koupit klíč i třeba jen s jedním driverem a časem Vám na stejný klíč přidají další driver. Tahle oba stáli něco okolo 30-ti tisíc. Je opravdu výhoda, že licence není vázána na určitý komp, takže kdo zrovna potřebuje, si půjčí klíč a jede.

6kB

Pokud klíč není náhodou systémem nalezen, což byl i můj případ, chybí Vám speciální ovladač. Je nutno jej nainstalovat. Zabere to pouze několik  desítek sekund. Nemáte-li ovladač na dodaném CD, ochotně Vám jej prodejce pošle, jedná se o jeden soubor velikosti asi 2MB. 8,5kB

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209