Siemens v objektu vodní elektrárny Vranov zprovoznil bateriové úložiště vybavené speciálním plynovým hasicím zařízením.

Naprostá novinka, ethernetové gigabitové přepínače také s PoE porty pro instalaci do domovních a průmyslových rozvaděčů formátu REG. Nejedná se o nic atypického, jak by se mohlo zdát z popisu, uvidíme dále.

čtvrtek, 30 květen 2024 11:52

Servomotor s umělou inteligencí

Dne 28. května se otevřely brány veletrhu SPS Parma a Panasonic má na stánku úplnou novinku - první servomotor s vestavěnou umělou inteligencí.
Nejedná se však o představení v pravém slova smyslu. Ten oficiální evropský křest proběhne až na nějakém podzimním veletrhu, třeba se podaří připravit evropskou premiéru na brněnském MSV.

Průmyslové moduly pro vzdálené ovládání, monitoring a sběr dat od společnosti Wiesemann & Theis, tedy W&T. Existuje jich celá řada, my si v krátkosti ukážeme dva, co a jak. U nás prodává a zajištuje podporu společnost Foxon Liberec.

Společnosti Siemens a Mercedes-Benz představily tzv. digitální energetické dvojče, které si klade za cíl usnadnit budoucí udržitelné plánování továren v automobilovém průmyslu.

Poslední bezpečnostní funkce, kterou si v našem malém seriálu ukážeme, je blok pro monitorování zavření dveří "SFDOOR protective door monitoring".

Společnost Siemens oznámila prohloubení spolupráce s výrobcem grafických procesorů NVIDIA v oblasti dalšího rozvoje průmyslového metaverza.

Výrobní zařízení jsou stále častěji terčem kybernetických útoků. Průmyslové podniky proto musí identifikovat a řešit potenciální zranitelnosti svých systémů. S cílem řešit potřebu co nejrychlejší identifikace zranitelných míst v oblasti kybernetické bezpečnosti ve výrobních halách uvede společnost Siemens na trh nový software jako službu z oblasti kybernetické bezpečnosti, který bude poprvé představen na veletrhu Hannover Messe 2024.

středa, 17 duben 2024 16:11

Testovací sada SNAP IN svorek

Weidmueller svorkovnice Klippon® Connect s technologií SNAP IN revolučně mění propojení řídicí skříně. Vodiče připojíte do svorkovnice jednou rukou a bez nástroje.

úterý, 16 duben 2024 16:42

Univerzální programovatelné relé OPTA

Úspěšná spolupráce firem Finder a Arduino vyústila v jedinečný produkt - univerzální programovatelné relé OPTA, malé univerzální PLC pro automatizaci.

Strana 1 z 66

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209