Naprostá novinka, ethernetové gigabitové přepínače také s PoE porty pro instalaci do domovních a průmyslových rozvaděčů formátu REG. Nejedná se o nic atypického, jak by se mohlo zdát z popisu, uvidíme dále.

Průmyslové moduly pro vzdálené ovládání, monitoring a sběr dat od společnosti Wiesemann & Theis, tedy W&T. Existuje jich celá řada, my si v krátkosti ukážeme dva, co a jak. U nás prodává a zajištuje podporu společnost Foxon Liberec.

Poslední bezpečnostní funkce, kterou si v našem malém seriálu ukážeme, je blok pro monitorování zavření dveří "SFDOOR protective door monitoring".

úterý, 16 duben 2024 16:42

Univerzální programovatelné relé OPTA

Úspěšná spolupráce firem Finder a Arduino vyústila v jedinečný produkt - univerzální programovatelné relé OPTA, malé univerzální PLC pro automatizaci.

Funkce FDBACK monitoring zpětnovazebního signálu například od stykače.

středa, 13 březen 2024 08:04

Nová řada PLC Easy Modicon M200

Řada PLC Easy Modicon M200 od Schneider Electric je navržena pro jednoduché stroje, takže je ideální pro instalaci do nástěnných a samostatně stojících skříní řídicího systému. Tyto PLC jsou vybaveny vestavěným ethernetovým portem, který poskytuje výbornou kapacitu připojení. Tak si jedno z nich představíme a vyzkoušíme.

Funkce MUT_P paralelni muting pro deaktivaci světelné závory jedním nebo dvěma páry snímačů.

Ihned v lednu se na trhu objevila novinka firmy Helmholz další WALL IE což je průmyslový NAT a firewall. Takže se nyní můžete s tímto přístrojem seznámit, jak jsme si jej vyzkoušeli i my.

Funkce TWO_H_EN tedy dvouruční ovládání s funkcí uvolnění. Připojení dvou ovladačů a tlačítka pro deaktivaci funkce.

SPE - Single Pair Ethernet a napájení zařízení po této lince, PoDL - Power over Dataline. Zkusíme si, jak to funguje a zapojíme na datovou linku i nějaký spotřebič, atypicky žárovku.

Strana 1 z 24

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209