Přepínače pro domovní a průmyslové instalace

  • pondělí, 03 červen 2024 07:29

Naprostá novinka, ethernetové gigabitové přepínače také s PoE porty pro instalaci do domovních a průmyslových rozvaděčů formátu REG. Nejedná se o nic atypického, jak by se mohlo zdát z popisu, uvidíme dále.


Dva velmi podobné osmi portové gigabitové přepínače, rozdíl jen v tom že levý FL SWITCH 1108 REG je bez PoE,  pravý FL SWITCH 1104-4POE REG má čtyři porty s PoE napájením.

podl 01


Instalace ve formátu REG, není nic jiného než možnost osadit přepínače do rozvaděčů pro domovní instalace, tedy na DIN lištu s tím, že část přístroje je přístupná, zbytek jen po odkrytování. Stejně jako třeba jističe, chrániče a podobně.

podl 01


REG formát z němčiny = Reiheneinbaugerät, u nás se ale toto označení moc nepoužívá. Jak je vidět, přístroje pro instalace do domovních a průmyslových rozvaděčů mají stejný tvar, aby šly osadit na DIN lištu vedle sebe.

podl 01


Každý přepínač má klasickou indikaci napájení a aktivit ethernetových portů, přístroj s PoE pak ještě připojení PoE spotřebiče.

podl 01


Přepínač s PoE porty potřebuje napájení 48-55 VDC právě pro spotřebiče na síti které takové napájení vyžadují. Každý PoE port umí připojenému zařízení dodat až 30 W. Nám stačilo spojit dva zdroje do série, samostatný zdroj pro tohle vyšší napětí v instalaci nemáme.

podl 01


Instalace na DIN lištu společně s jističi, tvar přepínačů přesně do domovního a průmyslového rozvaděče. Například modul LOGO! je možné také osadit do tohoto typu rozvaděčů.

podl 01


I když jsou přepínače určeny primárně k instalaci právě do uvedených rozvaděčů, je možné je samozřejmě použít i v klasickém rozvaděči pro automatizaci nebo stroje.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

podl 01


Pokud na tomto portu PoE není připojeno zařízení, které PoE potřebuje, jako naše periferie, ničemu to nevadí, vše funguje jako bez PoE.

podl 01


Indikace přítomnosti PoE napájení na portu nám ukáže jednoduchý PoE tester.

podl 01


Tester je tester, ale takto funguje PoE v praxi. One minute video.


V případě osazení do domovních nebo průmyslových rozvaděčů, bude polovina portů zakrytována včetně napájecího napětí.

podl 01


Přesně takto. Tohle je německy ten formát REG. Pod krytem ethernetové propojení podle zapojení rozvaděče, horní porty pak možno využít jako servisní třeba pro ovládaní osvětlení haly, nebo pro přístroj který má také ethernet vyveden jen z čelní strany.

podl 01


Asi takto skrytě.:)

podl 01


Mimochodem z osazených jističů slouží první jen jako vypínač pro napájení 24 VDC, druhý je taková kamufláž jen pro ukázku. :)

podl 01


Koukněte na krátké video, jak to funguje. One minute video.


Závěr:
Formát REG není u nás nic jiného než tvar přístrojů pro osazení do domovních rozvaděčů společně s jističi, ochranami, proudovými chrániči a dalšími instalačními přístroji.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Nové přepínače pro formát instalace REG jsou zde.
Všechny průmyslové ethernetové přepínače – neřízené a řízené jsou tady.
Všechny výrobky od Phoenix Contact najdete zde.
Phoenix Contact Česká Republika.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209