• Blaja
  • Archiv
  • Modlink MSDD nová řada v rozhraní od Murrelektronik

Modlink MSDD nová řada v rozhraní od Murrelektronik

  • neděle, 28 říjen 2012 04:00

Logo pohon Modlink MSDD nová řada v rozhraní od Murrelektronik.

S tímto novým panelovým rozhraním vyvedete z rozvaděče, ovládacího pultu nebo skřínky co potřebujete, navíc včetně proudového chrániče se zásuvkou.

MODLINK MSDD

Nová směrnice o strojích ČSN 33-2000-4-41 říká, že zásuvky se jmenovitým proudem do 20 A musí být opatřeny proudovým chráničem, takže novou řadou rozhraní Modlink MSDD jednoduše vložíte ten správný proudový chránič do rámečku vedle zásuvky. Jak jednoduše tohle rozhraní sestavíte a upravíte, si ukážeme i na naší videoukázce v závěru článku.


Tady máme cvičnou sestavu rozhraní MSDD než bude namontovaná do patřičného místa. Rámeček i víko je na osahání z kvalitního plastu a docela hezky je průhledný díl povrchově upraven pro rozmázlý efekt. Víko disponuje tzv. chytrým otevíráním, což znamená, že integrovaná pružina pootevře krytku o 30°. Zamykání buď otočný knoflík, nebo klíč doppelbart.

MODLINK MSDD 


Stačí víko otevřít a již máme vedle sebe zásuvku i s proudovým chráničem. Jako bonus můžeme ještě vyvést RJ45 a USB na patřičné rozhraní. Celá konstrukce je příjemně robustní, takže z přední strany nabízí krytí IP65 ze zadní, ve skříni, klasických IP20.

Pokud je proudový chránič vybaven, můžete jej vrátit do původního stavu bez nutnosti otevření dveří rozvaděče. Je to bezpečný a spolehlivý způsob. Často se totiž do zásuvek na stroji jen pro servisní PC zapojuje všechno možné i nemožné, různé brusky, vysavače, varné konvice a podobně. Proto stačí chránič s malým jističem a hotovo. 

MODLINK MSDD 

 

Pokud jste se s tímto řešením ještě nesetkali, tak si ukážeme, jak vypadá vše zezadu, kde se připojí patřičné signály.

 

MODLINK MSDD 


Celý vtip je v rámečku, do kterého se vloží patřičné moduly  s rozhraním, jaké potřebujeme. Výrobce nabízí více než 4.000 kombinací různých variant.

MODLINK MSDD 


Například proti verzi ze začátku článku, my budeme potřebovat českou zásuvku a RJ45 konektor.

MODLINK MSDD 


Murrelektronik u těchto věcí vždy zachovává velkou flexibilitu, takže pokud nepotřebujete zásuvku, stačí do rámečku vložit středovou přepážku a již je možné osadit rozhraní klasickými moduly. Nebo jen jedním a na místo druhého použít záslepku, neboli "prázdný" modul.

Mimochodem do prázdného modulu si můžete vyřezat otvor pro cokoliv, pokud byste odpovídající rozhraní nebo jejich kombinaci náhodou nenašli v nabídce Murrelektronik.

MODLINK MSDD


Ze zadní strany je na každém díle objednací číslo a výrobce. Velice nás potěšilo, že jsme nenašli obligátní "Made in China", ale nápis, který svědčí o tom, že i u nás se ještě něco vyrábí.

Jen více takových nápisů a výrobků. 

MODLINK MSDD


Po instalaci přepážky do MSDD rámečku již obligátním způsobem zaklapneme vybraný modul na místo.

MODLINK MSDD


A je to. Takhle pak během několika desítek sekund osadíte moduly, jak potřebujete.

MODLINK MSDD


Murrelektronik inovuje i starší rozhraní pro jeden modul, montáž se provádí také standardním způsobem.

MODLINK MSDD


Verze krytu z metalizovaného plastu je elegantní, umělá hmota se také nemusí stydět, vypadá velmi hezky.

MODLINK MSDD


Dost pokusů, osadíme MSDD rozhraním pro českou zásuvku a máme vše připraveno pro montáž na ovládací panel.

Ještě zbývá jen vyřezat správný otvor. 

MODLINK MSDD


Praktická ukázka sestavení Modlink MSDD. 

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně.


Závěr: 

Tyhle rozhraní od Murrelektronik jsou opravdu velmi elegantní, takže pokud potřebujete, aby Vaše rozvaděče, skřínky, pulty dobře vypadaly, tak tohle je ta správná cesta. Samozřejmě ale hlavní je to, že třeba pro připojení k PLC není nutné otevírat rozvaděč, všechny potřebné signály se tímto rozhraním dají zpřístupnit jak pro servis, tak pro diagnostiku stroje.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Murrelektronik Česká republika: http://www.murrelektronik.cz/cz/

Technická podpora Murrelektronik: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další informace Modlink MSDD: http://www.murrelektronik.cz/cz/news/news/?id=44&pos=3 

Blaja automation portal

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209