Integrované bezpečnostní funkce v Siemens měničích Sinamics

  • neděle, 14 červen 2020 09:43

Připomeneme si integrované bezpečnostní funkce měničů Siemens, neboť některé přibyly a některé třeba u jiných výrobců měničů nenajdete.


Portfolio Siemens měničů pro řízení motorů a servomotorů je dostatečně široké, ale integrované bezpečnostní funkce nejsou u všech měničů stejné. Něco jiného je běžný měnič SINAMICS G120C a na opačném konci spektra pak SINAMICS S120. Proto přehlednou tabulku měničů Siemens a jejich bezpečnostních funkcí najdete níže.

safedrive 01


Výhoda integrovaných bezpečnostních funkcí je zřejmá z porovnání proti klasické variantě, která se ale také stále používá. Všechny funkce SINAMICS Safety Integrated jsou tady.

safedrive 02


Jak jsme uvedli výše, aktuální tabulka bezpečnostních funkcí měničů SINAMICS. V horní části jsou funkce pro zastavení, v dolní pak pro sledování pohybu a polohy. Tabulku najdete také přímo na odkazu zde, načtení kódu vás pak přesměruje na dodatečné a detailní informace o každé bezpečnostní funkci.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

safedrive 03b


Na vidoukázce je horská dráha v Itálii s bezpečnostní technologií Siemens. Mimochodem, chtěl bych vidět toho, kdo na to vleze :).
https://www.youtube.com/watch?v=dQy2qO9eVnk&feature=youtube


Závěr:
Odkazy níže jsou na web společnosti PILZ, kde najdete česky hodně informací z oblasti bezpečnosti, práva a norem a také fajn lexikon bezpečné automatizace.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Český popis bezpečné funkce Stop podle EN 61800-5-2 na webu PILZ tady.
Seznam a český popis bezpečnostních funkcí na webu PILZ je zde.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209