• Blaja
  • Archiv
  • Amper 2014 byl 22. ročník veletrhu automatizace v Brně

Amper 2014 byl 22. ročník veletrhu automatizace v Brně

  • neděle, 23 březen 2014 03:00

blaja.gif Amper 2014 byl 22. ročník veletrhu automatizace v Brně.

Zatímco vloni jsme se na Amper podívali trochu ze zákulisí, letos jsme pro Vás připravili také obrázky z doby přibližně "T mínus 40 minut", tedy asi půl hodinky před úterním otevřením pro veřejnost.

AMPER 2014

Na první den Amperu jsme vyrazili s dostatečnou časovou rezervou, protože všechny příjezdové cesty a parkoviště a byly ještě prázdné, měli jsme necelou hodinku do oficiálního otevření. Jestli budete mít pocit, že na některých fotografiích chybí lidé, byl to záměr, procházet se již po připraveném, ale ještě návštěvníků prostém výstavišti, bylo perfektní.


Úplně netradičně jedna pomůcka nejen pro majitele "jabkových" iPhonů, nabíjecí boxy. Stačilo připojit jakýkoliv telefon na správný konektor, zamknout přihrádku a za 30 minut si jen vyzvednout svého miláčka plně nabitého.

Jedna z hostesek to pro nás se svým trojkovým iPhonem otestovala, za 20 minut byl téměř nabit.

AMPER 2014


Pracovníci firmy Systemotronic přišli do práce velmi časně, také s novým logem společnosti a bezpečnostními řídicími systémy PILZ, často používanými třeba u velkých lisů.

AMPER 2014


AMIT letos připravil novinky v podobě nástěnných ovladačů, jak s LCD displeji, tak s klasickými prvky. Je vidět, že nastavení teploty v místnosti může být velmi elegantní.

AMPER 2014


Endress+Hauser ukázal inovovaný vírový průtokoměr Provirl pro páry, plyny a kapaliny. Opravdu z vyvíječe šla místy pára jako ze staré lokomotivy.

AMPER 2014


Společnost Helmholz, stabilní dodavatel doplňkových dílů pro řídicí systémy Simatic, kromě známých NETLinků, bezdrátového a optického Profibusu, doplnil interface pro I/O periferie TB20 o rozhraní Profinet a systém dálkové správy REX300 o webový server Toolbox.

AMPER 2014


Renishaw absolutní a inkrementální snímače polohy, také absolutní pravítka pro osy a safe.

AMPER 2014


Použití ochranných prvků PILZ u jednoduchého lisu, na kterém jste si mohli vylisovat minci do nákupního vozíku. Pokud jste prohodili několik slov s obsluhou, věnoval Vám k ní také držák na klíče. 

Nikomu to ruce neucvaklo, my jsme to zkoušeli později několikrát.

AMPER 2014


Krásný stánek společnosti AutoCont Control Systems z Ostravy, mimo jiné dodavatele HMI panelů Beijer a CNC systémů Mitsubishi. Měli vlastní bar a barmana na míchané nápoje, každý den připravili ochotně pro naši hostesku jednu báječnou Piña Coladu, za což jim velmi děkujeme.

AMPER 2014


TECON Vrchlabí a novinka z oblasti Weintek HMI panelů a sice CloudHMI Weintek Server.

Tyhle HMI krásně zvládají komunikaci s PLC Simatic. 

AMPER 2014


Se serverovým připojením se téměř roztrhl pytel. Orbit Merret také předváděl dálkové připojení na webový server běžící v měřícím PLC OMC8000.

AMPER 2014


Ne vždy je nezbytné produkty fyzicky vystavit, společnost SICK letos zajistila kromě videoukázek a krátkých prospektů hlavně bar a jednací stolečky.

AMPER 2014


Tohle bylo nádherné ranní školení hostesek u společnosti KEYENCE, která vystavovala profilové projektory.

AMPER 2014


Těsně před otevřením pracovníci IFM electronic. Třetí pán zleva velmi šikovný obchodní zástupce pro Moravu Josef Hrabálek.

Pána bez kravaty jistě poznají všichni, kdo občas byli na TIA na dosah, nebo v Milovách.

AMPER 2014


Tento antivir jistě znají téměř všichni, za vizitku jste dostali dvouměsíční licenci zdarma pro tři PC a jedno točené Starobrno.

Naše hosteska nám pro něj každé ráno zašla a stačil jí milý úsměv. 

AMPER 2014


CUBE 20S I/O periferie pro PLC od Murrelektronik.

AMPER 2014


REM-Technik se stala od ledna 2014 výhradním distributorem německé společnosti GRUNER, která je výrobcem kvalitních pohonů pro ovládání regulačních a uzavíracích klapek u vzduchotechnických systémů, včetně pohonů s pružinovým zpětným chodem pro klapky s havarijní funkcí. Navíc s pětiletou zárukou.

AMPER 2014


Řadu dotykových displejů ecoPanels rozšířil model o velikosti 15", takže nyní máte k dispozici varianty velikosti displeje 4,3", 7", 10" a 15". Tyto HMI pohání operační systém Windows® Embedded CE 6.0 Core, jsou připojitelné k PLC Vipa a také Simatic.

Tyto HMI najdete v distribuci společnosti REM-Technik Brno. 

AMPER 2014


 

U-remote je systém inteligentní svorkovnice pro vzdálené připojení I/O signálů od společnosti Weidmüller, získal ocenění Zlatý Amper.

AMPER 2014 


 

Naprosto nový I/O systém vzdálených periferií WAGO I/O 750XTR. Tyto barevně odlišné moduly se vyznačují mimo jiné extrémní odolností proti vnějším vlivům, zvládnou teploty od -40°C až do +70°C.

AMPER 2014


  

Zmenšený klikující autobus double-decker na stánku Siemens. Originál poháněl řídicí systém Simatic a hydraulický agregát 44kW. Níže najdete i videoukázku, u které si pusťte zvuk.

AMPER 2014


 

Zmenšený model klikujícího autobusu, Amper 2014.

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně v HD rozlišení. 

Nejnovější Field PG M4, programovací zařízení pro Siemens platformu. Ze zadní strany najdete mimo jiné 1GB ethernet, MPI/Profibus port, a také programovací port pro řadu Simatic S5.

Na SSD disku celkem svižně běžel TIA Portal ve třinácté verzi.

AMPER 2014


  

Tříosý dřevoobráběcí stroj CNC Scorpion Proform od společnosti Houfek s řídicím systémem Sinumerik 828D. Původně měl stroj vyrábět suvenýry, ale nakonec vzhledem k prašnosti a hluku byly suvenýry vyrobeny dopředu. Pokud jste měli štěstí, mohli jste dostat pěknou dřevěnou desku na krájení do kuchyně, s logem Siemens.

AMPER 2014  

Na živo nejvýkonnější CPU 1518-4PN/DP kterou jsme zkoušeli v minulém článku na simulátoru v TIA Portal V13. Ještě s logem z podzimního SPS. 

AMPER 2014


  

Nová řada I/O modulů k Simatic S7-1500, která je již na pohled užší, tím pádem ušetříte místo v rozvaděči. Samozřejmě pokud tuto novou řadu PLC používáte. 

AMPER 2014


  

Nový Sinamics G110 je měnič přímo na AC motoru s výborným krytím, komunikací se všemi protokoly Siemens a základní bezpečnostní funkcí STO.

AMPER 2014


 


Na druhé straně spektra pohonů se podívejte na videoukázku extrémní rychlosti I/O na izochronním Profinetu 125 µs, řídicího systému pohonů Simotion a lineárních motorů. 

Videoukázka rychlosti sběrnice Profinet a pohonů Siemens.

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně v HD rozlišení.
Závěr: 

Dle pořadatelů, reakcí vystavovatelů a novinářské obce se letošní ročník veletrhu Amper mimořádně vydařil. Počet vystavovatelů stejně jako počet návštěvníků opět vzrostl a celý projekt má velké ambice. Pořadatelé předpokládají do čtyř let v Brně tisíc vystavovatelů. Takže uvidíme za rok. 

Jaroslav Blažek


 

Výsledky soutěže o nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPER: http://www.amper.cz/program/zlaty-amper.html  

 

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209