Společnost Siemens oznámila průlom v oblasti správy velkého počtu hardwarových řídicích jednotek ve výrobních závodech. Řešením je nová pracovní stanice Siemens Simatic Automation Workstation, která výrobcům umožňuje nahradit hardwarová PLC, konvenční HMI a edge zařízení jedinou softwarovou pracovní stanicí. Nové řešení přináší do prostředí výroby (OT) postupy známé v oblasti IT.

W&T modul pro Ethernet firewall, VPN a také NAT. Podíváme se jak to vypadá "uvnitř". U nás prodává a zajištuje podporu společnost Foxon Liberec.

pondělí, 01 červenec 2024 17:36

Router REX100 pro vzdálenou správu PLC

Nový router REX100 WIFI+WAN je určen pro spojení se vzdálenými zařízeními, která mají na sobě Ethernet či Profinet port. Do sítě internet je REX připojen pomocí WIFI sítě dostupné v místě instalace, nebo ethernetovým kabelem. Hlavně ovšem nabízí veškeré připojení a VPN spojeni ke vzdáleným zařízením zdarma.

neděle, 23 červen 2024 15:15

Software Siemens Process Simulate

Norský výrobce střešních krytin Isola Powertekk využil k návrhu, simulaci a virtuálnímu zprovoznění robotického pracoviště nýtování držáků okapů software Siemens Process Simulate. Projekt zrealizoval systémový integrátor a Siemens partner Blumenbecker Prag v závodě společnosti Isola Powertekk v Olomouci.

Siemens v objektu vodní elektrárny Vranov zprovoznil bateriové úložiště vybavené speciálním plynovým hasicím zařízením.

Naprostá novinka, ethernetové gigabitové přepínače také s PoE porty pro instalaci do domovních a průmyslových rozvaděčů formátu REG. Nejedná se o nic atypického, jak by se mohlo zdát z popisu, uvidíme dále.

čtvrtek, 30 květen 2024 11:52

Servomotor s umělou inteligencí

Dne 28. května se otevřely brány veletrhu SPS Parma a Panasonic má na stánku úplnou novinku - první servomotor s vestavěnou umělou inteligencí.
Nejedná se však o představení v pravém slova smyslu. Ten oficiální evropský křest proběhne až na nějakém podzimním veletrhu, třeba se podaří připravit evropskou premiéru na brněnském MSV.

Průmyslové moduly pro vzdálené ovládání, monitoring a sběr dat od společnosti Wiesemann & Theis, tedy W&T. Existuje jich celá řada, my si v krátkosti ukážeme dva, co a jak. U nás prodává a zajištuje podporu společnost Foxon Liberec.

Společnosti Siemens a Mercedes-Benz představily tzv. digitální energetické dvojče, které si klade za cíl usnadnit budoucí udržitelné plánování továren v automobilovém průmyslu.

Poslední bezpečnostní funkce, kterou si v našem malém seriálu ukážeme, je blok pro monitorování zavření dveří "SFDOOR protective door monitoring".

Strana 1 z 67

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209