• Blaja
  • Archiv
  • CES - kódovaný bezpečnostní bezdrátový systém hlídání polohy.

CES - kódovaný bezpečnostní bezdrátový systém hlídání polohy.

  • úterý, 18 květen 2010 04:00

Logo pohon CES - kódovaný bezpečnostní bezdrátový systém hlídání polohy.

Elektronicky kódovaný (RFID) je bezpečnostní systém čtecí hlavy a akčního členu pro jakékoliv hlídání polohy, vzdálenosti atp. společnosti EUCHNER. Čtecí část je vybavena dvěma nezávislými výstupy, splňující podmínky pro použití v nejvyšší bezpečnostní kategorii 4.

Použitím bezpečnostníno systému CES-AP třeba na dveřích nebo vratech, Vám odpadne starost s nastavením mechanického akčního členu tak, aby vždy zapadl do drážek těla snímače, jak to často bývá u mechanických spínačů. Navíc použitá technologie umožňuje spoustu dalších variant použití a provozu.


Tato novinka, elektronicky kódovaný (RFID) systém společnosti EUCHNER se skládá ze čtecí hlavy s vyhodnocovací jednotkou a kódovaného akčního členu. Nejedná se v žádném případě o magnetický princip.

  • Bezpečnostní kategorie 4 dle EN 954-1 a EN ISO 13849-1.
  • Hlava s jednotkou je napájena přes standardní šestipinový 8mm konektror, na který jsou vyvedeny i bezpečnostní výstupy.
  • Stavová a diagnostická LED.
  • Zkratová ochrana bezpečnostních výstupů.
  • Napájení 24VDC/30mA.
  • Výborné IP67.
  • Rozměr 95 (55) x 30 x 12 mm.

 

Euchner Safety systém CES-AP 


Čtecí hlavu s vyhodnocovací jednotkou můžete mít v několika variantách, s možností natáčení pro praktické využití z hlediska mechanické instalace. Jednoduše se namontuje na pevnou plochu například u dveří a akční člen (bez kabelu) namontovaný na dveřích zajistí při zavření nebo otevření správnou reakci. Spínací vzdálenost akčního členu výrobce zajištuje minimálně 10mm, standardně 15mm, což je dostatečné k vykrytí mechanických nepřesností například u zmiňovaných dveří.

Euchner Safety systém CES-AP

 

Euchner Safety systém CES-AP

 

Kódovaný akční člen je možno objednat i jako jedinečný, tedy není možno jej nahradit jiným. Nebo v případě standardního aktuátoru stačí další kus přiložit poblíž čtecí hlavy a můžeme vstoupit do prostoru i bez zastavení stroje, což je prakticky velmi výhodné hlavně pro údržbu nebo kontrolu zařízení. Akční člen Vám výrobce nabídne ve dvou velikostech, podle mechanických možností montáže.

Euchner Safety systém CES-AP

Euchner Safety systém CES-AP 

 

Závěr: 

Bohužel se nám zatím nepodařilo zajistit vzorek k praktickému vyzkoušení, přislíbeno je zapůjčení jednoho páru, takže jakmile vzorek dorazí, doplníme článek o nějaké fotografie a video, abychom se přesvědčili hlavně o možnostech spínání při různých polohách akčního členu vůči čtecí hlavě.


27.5.2010: dorazily slíbené vzorky, tak aspoň jedno foto a video na konci z různých poloh spínání.

 

Euchner Safety systém CES-AP 


 Živě video ukázka možností polohy akčního členu a čtecí hlavy

Euchner CES-AP


 

Jedná se o novinku, a přesto má zařízení velmi dobrý poměr cena/výkon.

I když je CES-AP dodáván ve výrazné červené barvě, neznamená to, že není bezpečnostní. Nemusí být totiž vše bezpečné vždy žluté.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Společnost EUCHNER Česká republika, dotazy, kontakty: http://www.euchner.de/Kontakt/EUCHNERinIhrerN%C3%A4he/Europa/TschechischeRepublik/tabid/201/language/en-US/Default.aspx

Detailní technické údaje, manuály, katalogy CES -AP technologie EUCHNER: http://www.euchner.de/Produkte/Sicherheit/Sicherheitssysteme/CES-AP/tabid/3291/language/en-US/Default.aspx

Přímý link na katalog CES safety system EUCHNER: http://www.euchner.de/Portals/0/siriusmedia/doc/076609_Ber%C3%BChrungsloses%20Sicherheitssystem%20CES_36737.pdf


Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209