Ionizery ER-X pro široké aplikace

  • středa, 22 srpen 2012 04:00

Logo pohon Ionizery ER-X pro široké aplikace.

Nové ionizery řady ER-X byly navrženy pro aplikace, kde je třeba odstraňovat statický náboj na velkých plochách. ER-X efektivně obsáhnou zvětšenou maximální šířkou záběru.

Panasonic ionizery ER-X

Přestože nabídka ionizerů v portfoliu Panasonic Electric Works je velmi bohatá, až tento nový model ER-X umožní efektivně zvětšit pracovní šířku záběru až na 1280 mm.


Celá sestava se skládá z řídící jednotky, ke které mohou být připojeny až dvě aplikační hlavice. To umožňuje zdvojnásobit pracovní šíři až na 1,2 m.

Panasonic ionizery ER-X 


Celé nastavení ionizeru se provádí na řídící jednotce ER-XC02.  Také tato řada ER-X je napájena napětím 24 V což umožňuje použití téměř v jakémkoliv prostředí.

V řídící jednotce jsou k dispozici režimy pro optimální neutralizaci povrchů v rozličných aplikacích. V závislosti na vašich potřebách mohou ionizery řady ER-X pracovat bez stlačeného vzduchu na vstupu, ale také s připojeným vzduchem až do tlaku 5 barů.

Panasonic ionizery ER-X 


Typický příklad použití je při neutralizaci statického náboje přímo ve výrobě fólií.

Aby neutralizace probíhala co nejefektivněji, mohou být hlavice nastaveny v libovolném směru bez jakéhokoliv omezení. Kromě vysoké bezpečnosti byl při návrhu kladen velký důraz na rychlou nekomplikovanou údržbu. Vybíjecí jehly jsou snadno dostupné a jejich výměna je maličkostí. Při provozu jsou dobře chráněny a nehrozí žádné riziko zranění.

Panasonic ionizery ER-X 


Díky tomu že není nezbytné používat stlačený vzduch v aplikačních hlavicích, je ideální použití ionizéru také při výrobě drobných elektronických dílů.

Právě stlačený vzduch by tyto drobné díly rozfoukal do ztracena. 

Panasonic ionizery ER-X 


Součástí celé sestavy je ještě vysokonapěťová jednotka, která zajistí napětí přibližně 7000 V pro aplikační hlavici.

Panasonic ionizery ER-X 


Celé nastavení ionizeru se provádí na řídící jednotce ER-XC02, není potřeba žádný software. Na ovladači jsou LED kontrolky pro signalizaci výskytu chyby. Zároveň je možné zde odečíst stav rovnováhy iontů a intenzitu elektrického náboje.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

Panasonic ionizery ER-X


Ionizer nabízí jak plně automatický tak i manuální režim. V manuálním režimu je možné nastavit vybíjecí frekvenci i rovnováhu dle individuálních požadavků a možnosti instalace.

Panasonic ionizery ER-X


Zajímavé jsou technické parametry aplikačních hlavic, které se vyrábí ve čtyřech rozměrech.

Řídící jednotka ER-XC02 při napájení 24VDC potřebuje 450mA při jedné připojené hlavici a 800mA pro dvě aplikační hlavice. Signalizační výstupy jednotky "unesou" 100mA, k dispozici je také jeden řídicí vstup. Zapojení PNP nebo NPN.

 

Panasonic ionizery ER-X


Závěr: 

Ionizer ER-X využívá pulzní AC metodu pro oblast neutralizace statického náboje, dále se vyznačuje vysokou rychlostí činnosti a velmi širokou šíří záběru.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Ionizer ER-X Panasonic Electric Works: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/28780.php

Česká podpora, dotazy, další informace: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/843.php

Katalogy produktů Panasonic Electric Works:  http://pewa.panasonic.com/downloads

Blaja automation portal

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209