• Blaja
  • Archiv
  • Konfigurátor měničů Siemens MM4xx, SINAMICS G120 a S110

Konfigurátor měničů Siemens MM4xx, SINAMICS G120 a S110

  • středa, 19 říjen 2011 04:00

Logo pohon Konfigurátor měničů Siemens MM4xx, SINAMICS G120 a S110.

Ceník měničů Siemens nabízí kromě kompletních cen také zajímavé konfigurátory, které velmi usnadní výběr frekvenčního měniče, takže se již nezamotáte v objednacích číslech a navíc přesně víte i kolik co stojí.

Když už pro nic jiného, tak jen pro cenový přehled se vyplatí stáhnout ceník standardních frekvenčních měničů SIEMENS, který společnost nabízí na webu zdarma, jako aplikaci pro Excel o velikosti cca 2MB. Získáte bezva přehled nejen o měničích, ale i o veškerém příslušenství. Navíc je celá aplikace neustále aktualizována a doplňována novými funkcemi, poslední verze 5.0.1 přidává navíc další konfigurátor, tentokrát servopohonu SINAMICS S110 včetně motoru 1FK7.


Jedná se o výše zmíněnou Excel aplikaci, která nabídne kompletní ceník dílů a příslušenství k měničům SINAMICS a také ke starší řadě MICROMASTER 4. Již na první straně se nabízí jednoduchý přehled všech typových řad, včetně napájecího napětí a výkonů. Nechybí ani základní popis použití měniče. 

Ceník měničů Siemens MM4 a G120

Tlačítka konfigurátoru, který je součástí ceníku, Vás pak navedou přímo na patřičnou záložku. Tato verze 5.0.1 navíc dokáže konfigurovat servopohon s měničem SINAMICS S110 včetně motoru 1FK7, který nemusíte pracně hledat v katalogu.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


Vždy u každého typu měniče jsou v záhlaví ceníku uvedeny základní parametry včetně vyobrazení jak vypadá.

Přepínat mezi jednotlivými typy měničů můžeme buď přes navigační tlačítka, nebo přímo dole ve standardních záložkách Excelu.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


Nechybí ani rozměrová tabulka a také zjednodušené zapojení každého typu měniče.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


Nový kompaktní měnič G120C je samozřejmě také v ceníku, pokud budete potřebovat doplňující informace, stačí kliknout na webovou adresu.

Pro rychlý a přesný přehled je tento ceník výborná aplikace pro každého, kdo potřebuje přehled a ceny jednotlivých měničů nebo samostatných komponent. Stačí na úvodním listu doplnit aktuální kurz vůči Euru a výši slevy, kterou má Vaše firma obchodně stanovenou, a veškeré ceny se v ceníku přepočtou dle zadaných koeficientů.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


Jako "bonus" je přítomnost konfigurátoru, kde například pro SINAMICS G120 pouze zaškrtnete nabízené varianty v jednotlivých krocích...

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


...vyberete patřičnou řídící jednotku a veškeré příslušenství.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


Pak již jen stačí stisknou tlačítko "Vyhodnotit" a celou sestavu G120 včetně cen máme před sebou.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


Naprosto stejně funguje konfigurátor pro měnič MICROMASTER 4xx.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


V konfigurátoru pro servopohon nám přibyla volba servomotoru 1FK7, kde nevybíráme přímo typ, ale vybereme jen požadované napětí, moment, otáčky a provedení motoru, tedy typ hřídele včetně eventuální brzdy.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


Opět již známé tlačítko vyhodnotit nám ukáže objednací čísla a ceny jednotlivých komponent a celý součet. Je zajímavé se podívat kolik stojí třeba servomotor, získáte aspoň základní přehled, neboť cena těchto motorů bývá často podceňována, ne každý si dokáže uvědomit, že to už není obyčejný asynchronní motor. 

Ceník měničů Siemens MM4 a G120


Na začátku v dolní části ceníku je přehledná tabulka kontaktů na technickou podporu a jednotlivé odpovědné pracovníky divize DT.

Ceník měničů Siemens MM4 a G120

 

 

 

 

 

Klikněte obrázek pro zvětšení


Závěr:

Mnohokrát dá práci vyspecifikovat bezchybně celé sestavy pohonů SINAMICS, zvlášť když to neděláte denně, takže pomůcka ve formě této aplikace přijde jistě vhod. Nemusíte nikde volat o nabídky a čekat na odpovědi, vše si stanovíte sami.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Ceník měničů SIEMENS: http://www.siemens.cz/cenikfm

Industry Automation & Drive Technologies: http://www1.siemens.cz/ad/current/index.php

blaja_logo.jpg
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209