Lovato PMA20 modul pro hlídání proudu

  • neděle, 25 březen 2012 03:00

Logo pohon Lovato PMA20 modul pro hlídání proudu.

Velmi široký rozsah jak měření tak i napájení nabízí PMA20 monitorovací modul AC/DC proudu. Nastavení otočnými přepínači zvládne téměř každý.

Lovato PMA20

Sledovat a vyhodnotit překročení nebo naopak snížení protékajícího proudu obvodem vyžaduje spousta aplikací. Modul PMA20 od společnosti Lovato Electric to zvládne jednoduše a v širokém rozsahu, my si jej vyzkoušíme v obvodu stejnosměrného proudu.


Přístroj je vestavěn do standardního modulu o rozměrech 38 x 90 mm, hloubka zabere 60 mm. Samotné měření proudu je přímé nebo přes proudový transformátor. Z přední strany vyhovuje krytí IP40.

Lovato PMA20 


Modul je navíc z každé strany potištěn, takže není vůbec nutné číst nějak podrobně přibalený leták. Připojení je velmi jednoduché, napájení v tak širokém rozsahu, že je můžete připojit v podstatě na "jakékoliv dráty", snad jen s vyjímkou 400VAC.

Lovato PMA20 


I verze módu, který se nastavuje jedním z přepínačů, ve kterém přístroj pracuje, jsou celkem srozumitelné. Vždy 5A nebo 16A pro maximální hodnotu, dále funkce NO/NC relé a v poslední sloupci paměť přístroje. Pro tuto variantu je vyveden na svorku "Y" resetovací vstup, jak je vidět i na video ukázce funkce.

Lovato PMA20 

 

Vyzkoušíme si tedy vše na živo, jak to bude fungovat. Nastavení je možné provádět za chodu, přístroj na Vás vždy na několik sekund zabliká oběma LED a hotovo, je přestaven.

Lovato PMA20 


Horní zelená LED informuje o napájení modulu, červená pak indikuje překročení nastavené hodnoty. Ta se dá nastavit v rozsahu 5 až 100% Ie, kde Ie je buď 5A nebo 16A.

Lovato PMA20 


Červená LED nám právě signalizuje překročení nastaveného proudu v obvodu.

Celé nastavení přístroje je patrné z popisu jednotlivých přepínačů, funkce například většího zpoždění při dosažení komparace "Trip delay", je pak signalizována blikáním červené LED. 

Lovato PMA20 


Jak PMA20 funguje v praxi? Uvidíte na videu. 

Klikněte si zde pro zvětšení obrazovky.


Závěr: 

Možnosti použití modulu jsou všestranné, od hlídání přítomnosti stejnosměrného proudu třeba u magnetu na brusce, až po sledování AC proudu primární stranou transformátoru, kdy v sekundárním obvodu není možné nic připojit. V této řadě Lovato MODULO výrobce nabízí spoustu dalších hlídacích přístrojů od napětí, fází, sledu fází, proudu, frekvence, časových variant relé a podobně. 

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Lovato Electric v ČR: http://www.lovato.cz/home_cz.htm

Lovato Electric: http://www.lovatoelectric.com/home_gb.htm

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209