• Blaja
  • Archiv
  • MINAS A5B – servopohony EtherCAT s otevřenou komunikací

MINAS A5B – servopohony EtherCAT s otevřenou komunikací

  • neděle, 08 červen 2014 04:00

Logo pohon MINAS A5B – servopohony EtherCAT s otevřenou komunikací.

Servopohony Panasonic nyní přicházejí s rozhraním Ethernet a otevřeným přístupem k síti EtherCAT, které umožňuje komunikaci mezi master a slave v reálném čase.

Minas EtherCAT

 


Velmi známá a osvědčená řada servomotorů MINAS A5 byla rozšířena o řadu MINAS A5B, která je vybavena novým rozhraním EtherCAT. To umožňuje otevřenou komunikaci a výměnu dat mezi mnoha řídícími jednotkami EtherCAT s  kompletní sadou příkazů pro až 64 os na síti. 

Minas EtherCAT


První prototypy nové řady MINAS A5B byly úspěšně otestovány a hromadná výroba začala. Díky své vysoké přenosové i vzorkovací frekvenci je sběrnice “real time” Ethernet zvláště vhodná pro vysoce dynamické jedno a víceosé polohování, jaká se nacházejí v “pick and place” aplikacích, při etiketování nebo značení lahví. Další výhodou je, že do vzdálenosti 100 metrů lze použít standardní cenově dostupné ethernetové kabely.     

Minas EtherCAT


Celá řada servopohonů Minas A5B je vybavena bezpečnostní funkcí odpojení motoru od napájení (STO). To je v souladu s požadavky na bezpečnostní úroveň D dle ČSN EN ISO 13849 nebo SIL 2 podle EN 62061. Vše dostupné ve verzi s napájením 200VAC nebo 3x400VAC podle požadovaného výkonu.

Minas EtherCATMINAS A5 motory jsou vhodné pro použití se všemi řídicími jednotkami A5, A5E, A5N, A5B, umožňují jednoduché zapojení pomocí standardních Ethernet kabelů (až do 100 m mezi jednotkami).

Minas EtherCAT

 


 

Servopohon Panasonic MINAS A5B s EtherCAT řízením na videu prodejce GHV.

Klikněte si zde pro otevření videa samostatném okně v HD rozlišení 

 

   

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno, tel:. +420 541 217 001   

Podpora, kontakt Panasonic Electric Works Czech s.r.o: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/53.htm?cs=cz

Panasonic Electric Works Czech s.r.o - Home: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/index.htm?cs=cz

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209