• Blaja
  • Archiv
  • Monitorování stavů a parametrů u pohonů Controltechnic

Monitorování stavů a parametrů u pohonů Controltechnic

  • pátek, 17 listopad 2006 18:41

Logo pohon Monitorování stavů a parametrů u pohonů Controltechnic

Poměrně jednoduchou možnost pro zobrazení a hlavně záznam parametrů pohonu, nabízí software CTScope, firmy Controltechnic pro jejich pohony. Jedná se o univerzálnější nástroj pro několik typů měničů.


 Instalace je naprosto standardní a bezproblémová. Zkontrolujte si poté jen verzi, neboť na českém webu můžou být rozdílné verze proti mateřskému controltechniques.com. 4,8kB

 Veškerý software firmy Controltechnic je zdarma, jen je třeba jej zaregistrovat na webu. Po instalaci máte vygenerovaný kód a po jeho zaslání na web Controltechnic, Vám přijde e-mailem licenční číslo, které celý program uvolní.

Běžně je to otázka několika minut, jen v neděli to trvalo několik hodin.

4,3kB

 Je vidět, že podpora několika posledních typů měničů je dobrá. Výběr zobrazovaných parametrů je shodný s menu programu CTSoft, který slouží k nastavení a zálohování parametrů pohonů Controltechnic. Ten se nevymyká běžnému standatdu, je taktéž zdarma a vyzkoušejte si jej sami, velmi usnadní práci s parametry měniče.

3,7kB

6,7kB

 Výběr možností programu není oslňující, ale je dostatečný. 8,5kB

 Jediné důležité nastavení je komunikace. Vše ale jede na první šup, neboť standardní nastavení v měniči je shodné s nastavením software. Stejné nastavení platí i pro ostatní programy (např. CTSoft) 6,5kB

 Tohle mě teda dostalo. Nastavení barevných témat programu. U něčeho takového jsem to nečekal, ale příjemné. To už by k tomu mohl být i editor pro vytvoření firemního schématu.
Mimochodem, nenašel jsem zelené Controtechnic!
1,7kB

 K dispozici je dost nastavení od časové základny, až po spouštění od jednotlivých proměných. Maximální počet kanálů jsou čtyři, mezi nimi lze libovolně přepínat. Vše se ukláda do přehledného grafu, pro vyhodnocení lze poté zapnout dva kurzory a odečítat v 4,0kBobou osách hodnoty mezi nimi. I po najetí kurzorem myši na průběh, se ukáže hodnota a čas (viz. vlevo proud motoru). 6,0kB

Takhle extrémě velkou
rychlost vzorkování ovšem
sériová linka neutáhne.


 Zaznamenané data se dají také uložit v čisté podobě a poté načíst v Excelu. 7,9kB

  Závěr : Pěkný nástroj, fajn že umí více měničů, takže už nemusíte mít na každý něco jiného. Protože jej Controltechnik poskytuje všem zákazníkům zdarma, tak za nainstalování nic nedáte, což je prima. Zvlášť užitečný bude asi u servopohonů, u běžných jednoduchých nastavení je to spíš jen na pohrání.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209