• Blaja
  • Archiv
  • Nové LOGO! 8, instalace LOGO! Soft Comfort V8.0, online spojení a ukázka práce s LOGO! 8

Nové LOGO! 8, instalace LOGO! Soft Comfort V8.0, online spojení a ukázka práce s LOGO! 8

  • sobota, 13 září 2014 04:00

Logo automaty Nové LOGO! 8, instalace LOGO! Soft Comfort V8.0, online spojení a ukázka práce s LOGO! 8.

Podíváme se jak skutečně vypadá nový Siemens modul LOGO! verze 8, ukážeme si také nový LOGO! Soft Comfort V8.0 a některé novinky LOGO!8 vzhledem k předešlé verzi.

LOGO!8

Na podzim se na nás hrne jedna novinka za druhou, nyní dorazilo nové LOGO! osmičkové verze včetně nového programovacího software LOGO! Soft Comfort V8.0. Jak to vypadá skutečně, se podívejte na naší videoukázce v závěru.


První zapnutí nového modulu bude od nás vyžadovat ještě něco více. A sice software LOGO! Soft Comfort V8.0, pomocí kterého vytvoříme program pro naše nové LOGO!

V rozšířeném startovacím menu máme ihned přístupné natavení IP adresy a dalších síťových parametrů.

LOGO!8


Celý software LOGO! Soft Comfort zabere na instalačním DVD téměř 2GB, ale jak je vidět DVD obsahuje kromě samotného software, také dokumentace, některé nástroje a příklady aplikací.

LOGO!8


Jestliže Vám schází instalační DVD, zkuste spustit sedmičkovou verzi LOGO! Soft Comfort a upgradovat přímo z prostředí programu přes Help a Update center.

LOGO!8Samotná instalace je velmi rychlá, ani nebudete téměř stačit přečíst, co vše nového Vás čeká s novým LOGO! modulem. Software samozřejmě umožňuje práci i se staršími projekty a moduly LOGO! od jeho první verze.

LOGO!8


Všechno jsme instalovali do virtuálu k TIA Portal V13 a kromě toho, že se nám trochu rozsypávala naše grafika, je to vidět na obrázku, bylo vše OK.

LOGO!8


V hlavním menu logo pod položkou Network je přehled síťových parametrů. Takže stačí nastavit IP adresu s maskou a připojit modul do sítě, ethernetové.

LOGO!8


Asi takhle to pak vypadá. Bez programu je displej okrový, po nahrání aplikace pak klasicky bílý, ale o tom bude řeč dále.

LOGO!8


Proti předešlé verzi nabízí software práci v režimu "Diagram mode", podobně jako to znáte z minulých verzí, a v novém režimu "Network Projekt".

LOGO!8


Také nastavení interface pro spojení s LOGO! doznalo jisté změny. Naše LOGO! jsme v dílenské síti okamžitě našli.

LOGO!8


Vyzkoušeli jsme načíst nějaký starší pokusný prográmek a hardwarově zvolit jako modul nové LOGO!8. Původní text na displeji se posune a máte k dispozici další řádky a znaky navíc. Což je veliká změna proti starším verzím, které měly čtyři řádky a 12 znaků.

 

LOGO!8


Nové LOGO!8 zobrazí přehledně šest řádků a 16 znaků na každý řádek, takže původní text si roztáhnete podle potřeby. Mimochodem, došlo i k navýšení výkonu, počet cyklů se proti sedmičkové verzi LOGO! podstatně zvýšil, viz zde.

Základní, bílé podsvícení displeje. 

LOGO!8


Změna podsvícení displeje se realizuje jednoduše přes systémový merkr M28 a M29. Základní podsvícení je bílé, přidat můžete takové okrové a červené, které je velmi efektní. 

LOGO!8


Ostatní dvě barvy jsou viditelné zde. Jestli je jedna z nich okrová, hnědá, nebo oranžová, si rozhodněte sami.

LOGO!8


Síťové prostředí tvorby projektu připomíná trochu TIA Portal, ale neděste se, vše je svižné a bezproblémové. Na nic se nečeká, dokonce i nahrání aplikace do modulu a přechod do online režimu je opravdu bleskový, což nás trochu vyvedlo z míry. Už jsme se dívali pod stůl, jestli se to nesype někde vedle.

LOGO!8


Seznam všech zařízení, které můžete vybrat ke komunikaci s LOGO!

LOGO!8


Stačí vložit objekt z předešlého seznamu a zapnout online režim.

LOGO!8


V online velmi rychle načtete data z připojeného LOGO! a opravdu rychle se přepnete do online režimu zobrazení programu.

LOGO!8


Pokud do síťového zobrazení přidáte další LOGO! modul, umožní software správně nastavit spojení mezi oběma účastníky, zde LOGO! moduly. 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

LOGO!8


Nebo jakéhokoliv S7 kompatibilního komunikačního účastníka.

LOGO!8


Na závěr jsme si nechali seznam všech dostupných LOGO!8 modulů, rozšíření a příslušenství. Kompletní ceník je na odkazu v závěru, proti předešlé verzi, osmičkové moduly jsou o několik eur dražší, takže si na nové LOGO!8 připravte něco málo přes sto eur.

 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

LOGO!8


Naše LOGO!8 prakticky.

Klikněte si zde pro otevření videa samostatném okně 


Závěr: 

Žádné nepříjemné překvapení s novým LOGO! modulem a softwarem se nekonalo, naopak. Konečně jede přenos a online režim opravdu na jedno kliknutí myši, ethernetové připojení nabízí další komunikační možnosti a přepínání barev je prostě fantazie, což je vyjádření naší nejmladší, které se to líbilo.

Jednu z dalších velkých změn v novém LOGO!8 a to integrovaný webový server si ukážeme v následujícím článku a také na videoukázce.

Za půjčení LOGO!8 děkujeme panu Martinovi Škrabánkovi (martin.skrabanek(at)mezpohony.cz) z obchodu Siemens společnosti MEZpohony Vsetín, který je má skladem, takže vezměte prachy do hrsti a vzhůru pro nové LOGO! 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Support LOGO!8: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/99048205     

LOGO! Soft Comfort V8.0 : http://w3.siemens.com/mcms/programmable-logic-controller/en/logic-module-logo/demo-software/Pages/Default.aspx  

Nový ceník mikrosystémů Siemens: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?ctxnh=3dc1f5a3fc&ctxp=sale_cenik        

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209