Nové spouštěče motorů 3RM1

  • pátek, 03 květen 2013 04:00

Logo pohon Nové spouštěče motorů 3RM1.

Společnost Siemens rozšiřuje portfolio spínací techniky Sirius o velmi kompaktní spouštěče motorů řady Sirius 3RM1 pro přímé nebo reverzační spouštění s vestavěným jištěním proti přetížení.

Sirius 3RM1

Nové přístroje jsou vhodné například pro dmychadla, čerpadla, zdvihací zařízení a obráběcí stroje s motory do výkonu do 3 kW v síti 3 x 400 V. 


Kromě úzkého konstrukčního provedení se spouštěče řady Sirius 3RM1 vyznačují využitím předností polovodičových a elektromechanických spínačů v jediném kompaktním přístroji.

Sirius 3RM1 


Zatímco proces zapínání a vypínání bez opotřebení řídí polovodičové spínače, energeticky hospodárný trvalý chod motoru zajišťují kontakty. Díky tomu se prodlužuje životnost spouštěče a snižují náklady na jeho údržbu. Na vnitřním zapojení je vidět, že už to ani jednodušší být nemůže.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

Sirius 3RM1 


K těmto novým spouštěčům Siemens nabízí efektivní rozvod energie, který nahradí připojování hlavního obvodu spouštěčů jednotlivými vodiči, což se vyplatí zejména tehdy, je-li instalován větší počet spouštěčů 3RM1 vedle sebe. Tento způsob společného napájení je vhodný například pro dopravníky, které jsou zpravidla poháněny více motory. Při údržbě mohou být jednotlivé spouštěče z tohoto napájecího systému velmi snadno demontovány.

Sirius 3RM1 


Spouštěče jsou široké pouhých 22,5 mm a představují velice kompaktní řešení přímého a reverzačního spouštění malých motorů do 3 kW / 400 V (7 A) nebo spínání ohmických zátěží do 10 A.

Sirius 3RM1 


Opravdu v porovnáním s klasickým spínáním jak jednoduchého tak reverzačního motoru (dva stykače), vychází zastavěná plocha v rozvaděči jednoznačně pro 3RM1.

Dokonce by vešly i do skřínky někde u stroje, pak by se ke všemu ještě přidala nezanedbatelná úspora kabelů a kabeláže.

 

Sirius 3RM1 


Zapojení řídicích obvodů usnadní použití montážní a propojovací patice. Sousední patice jsou totiž elektricky propojeny, a starají se tak o propojení řídicích obvodů. Zároveň odpadá pracné a zdlouhavé propojování napájecích svorek sousedních spouštěčů.

Průhledné víčko s otvorem pro plombu zajistí kontrolu ochrany nastavení spouštěče.

Sirius 3RM1 


V tabulce jsou přehledně  uvedeny všechny typy spouštěčů, takže nemusíte mít obavy z komplikovaného vyhledávání mezi spoustou variant, řada 3RM1 je velmi ekonomická.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

 

Sirius 3RM1


Závěr:

Nové spouštěče motorů zaručují zkrácení doby montáže, přehlednější uspořádání rozvaděče a bezchybné zapojení. Výsledkem je hospodárnější a rychlejší uvedení zařízení do provozu. Všechny další potřebné informace jsou v manuálu na odkazu níže.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Technická podpora, kontakt: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?vw=0&ctxnh=e26b2c0c7b&ctxp=home 

Další informace 3RM1: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?vw=0&ctxnh=eeeaae12d0&ctxp=home

Manuál 3RM1: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?ctxnh=eeeaae12d0&ctxp=doc_manualy 

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209