Online konfigurátor HMI panelů Siemens

  • středa, 02 leden 2013 02:00

Logo HMI + Scada Online konfigurátor HMI panelů Siemens.

Jak správně vybrat HMI panel pro vlastní aplikaci v závislosti na použitém software, komunikačních možnostech, nebo jen prostě zjistit parametry libovolného panelu? Pomůže online konfigurátor. 

Siemens HMI online

Nabídka Siemens SCADA/HMI produktů je velmi široká a vytvoření aplikace pro ovládací panel závisí i na použitém software. Pro jednoduchý přístroj nebudeme používat dražší vývojové prostředí, když postačí třeba to v TIA portále. A naopak, pro parametrizaci velkého HMI budeme muset použít již větší softwarový nástroj. Aby se tyto požadavky "nekřížily", můžeme si vše ověřit v konfigurátoru, který běží online na webu Siemens a je vidět i na videoukázce v závěru. 


Stačí nástroj na webu najít, přímý link je na odkazu v závěru článku. Pak jen vybereme z menu "HMI Selection Tool" a chvilku počkáme. 

Registrace není nutná, vše jede i na přímo. 

Siemens HMI online 


Hlavní a důležité okno konfigurátoru, ve kterém je vidět široké portfolio softwarových nástrojů sloužících k vytvoření aplikace pro HMI. Siemens totiž nemá jeden universální software pro všechny panely , ale vše je rozděleno podle možností a variant použitých nástrojů. Proto pokud si nejste jisti, je důležité si ověřit jaký panel je vhodný pro Váš software nebo naopak a samozřejmě taky komunikaci, neboť není nic horšího než vybrat HMI s Profinet, když jej potřebujeme na MPI. I takové věci se stávají.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.  

Siemens HMI online 


Zatím jsme si vybrali WinCC Basic a konfigurátor okamžitě nabídl vhodné HMI, které jdou v tomto software parametrizovat, včetně malých grafických náhledů a objednacích čísel.

Siemens HMI online 


Vybrali jsme z nabídky barevnou šestistovku, tedy KTP600 Basic color PN, s rozhraním Profinet. V automaticky otevřeném okně s parametry přístroje je vidět, že nic jiného tento panel neumí, tedy k MPI nebo Profibus jej nepřipojíte, potřebujete buď S7-1200, nebo S7-300 s Profinet portem.

 

Siemens HMI online 


V dalších záložkách můžete vidět i velký obrázek panelu a jeho rozměrový náhled, což je důležité, nemusíte nic pracně hledat někde v katalogu.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

Siemens HMI online 


Celou vybranou konfiguraci si klidně uložíme na vlastní komp pro pozdější použití. 

Siemens HMI online 


V levém menu nástroje si přehledně zobrazíme jednotlivé vlastnosti panelu podle použitého hardware a funkcionality.

Siemens HMI online 


Pro zajímavost jsme vybrali ještě i takový panel, o kterém jsme ani nevěděli že existuje. Takže pak jen stačí na něj kliknout a opět můžete vidět jeho obrázek a vlastnosti 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

Siemens HMI online 


Jedná se o malý tlačítkový panel s Profinet rozhraním, pokud by se Vám nechtělo používat k ovládání skřínku s tlačítky.

Siemens HMI online 


Konfigurátor HMI online.

Klikněte si zde pro otevření videa samostatném okně v HD rozlišení 


Závěr:

Rozhodně užitečný nástroj, který dokáže hlavně stanovit použití jednotlivých HMI s různým software Siemens. Mnohokrát se totiž vlastnosti různých panelů částečně překrývají a pak stačí  pro konfiguraci třeba základní software, než jít do vyšší verze. Taky než hledat parametry v katalogu, rychlejší je několik kliknutí myši a basta. Je vidět, že cloudové aplikace mají smysl. 

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Online Siemens HMI konfigurátor: https://eb.automation.siemens.com/mall/en/WW/Catalog/Configurators  

HMI panely Siemens:  http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?ctxnh=c9f2e370df&ctxp=home 

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209