• Blaja
  • Archiv
  • Oprava instalace a spuštění TIA portal V11+SP2

Oprava instalace a spuštění TIA portal V11+SP2

  • středa, 29 srpen 2012 04:00

logo_tia11.jpg Oprava instalace a spuštění TIA portal V11+SP2.

Zkusíme instalovat SP2 do TIA portal software. V operačním systému WindowsXP profi +SP3 se po instalaci SP2 TIA nemusí rozběhnout a vše skončí zajímavým hlášením.

TIA V11+SP2 repair

Instalace SP2 do software TIA portal V11 Basic/Professional společnosti Siemens je již téměř nutností, bez něj nelze třeba importovat do hardware nové PLC řady S7-1200 atd. Ovšem ne vždy všechno probíhá bez potíží, takže pokud se i Vám po instalaci SP2 již nepodařilo TIA na WinXP spustit a celý pokus skončil naprosto netypickým hlášením, zkuste následující opravu. Stalo se nám to na dvou naprosto nezávislých stanicích, s řešením jsme se obrátili na technickou podporu Siemens, která ve spolupráci s německou stranou během krátké doby našla a poskytla řešení, za což jí patří zcela právem poděkování.


Použili jsme přímou instalaci z DVD která již obsahuje SP2, i když výsledek byl stejný i při instalaci V11 a pak teprve SP2. Vše na dvou PC na různých místech, na jednom byly další instalace Siemens, na druhém kromě TIA nic od Siemense nebylo. 

Také verze Professional vykázala po instalaci stejnou chybu.

 

TIA V11+SP2 repair

Jestliže TIA portal po instalaci SP2 nešel vůbec spustit, tento obrázek tak brzy neuvidíte.

TIA V11+SP2 repair

Při každém pokusu o spuštění TIA následovalo jen tohle hlášení a hotovo. Nic víc a nic míň. Informace o tom co s čím koliduje je běžnými prostředky nedosažitelná.

Celé řešení, ke kterému jsme ve spolupráci s technickou podporou Siemens dospěli, spočívá v úpravě registru Windows. Patřičný opravný soubor "S7DOS del reg if error 1605.reg" najdete na odkazu v závěru článku. Jedná se ale o soubor s úpravou registru, který NEMUSÍ fungovat na každém PC.

TIA V11+SP2 repair

Po spuštění uvedeného souboru stačí potvrdit přidání informace do registru.

 

TIA V11+SP2 repair

A vyčkat na úpravu registrů Windows.

 

TIA V11+SP2 repair

Aby to nebylo tak jednoduché a rychlé, je nutno ještě znovu spustit instalaci TIA, ale při volbě druhu instalace nastavit opravu stávající, kterou instalátor detekuje.

 

TIA V11+SP2 repair

Pak již jde TIA normálně spustit a také instalovat další, čtvrtý update.

TIA V11+SP2 repair

Závěr:

Uvedený problém by asi drtivá většina uživatelů sama nevyřešila, jedná se o netypickou úpravu. V každém případě je dobré, že řešení existuje a s TIA se dá dále nějak pracovat. Ještě zbývá připomenout, že při instalaci do čistých WindowsXP+SP3 ve virtuální stanici VirtualPC a VMware, se tento problém neobjevil a vše fungovalo bez potíží. 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Opravný soubor "S7DOS del reg if error 1605.reg": S7DOS del reg if error 1605 

Update TIA portal V11: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/58112582    

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209