Převodník USB na RS232

  • pondělí, 13 červenec 2009 04:00

Logo pohon Převodník z USB portu na RS232.

X-krát se to tady na webu řešilo v dikuzi o fungujícím převodníku z USB na RS232. Teď jsem to potřeboval sám, tak se mrkněte co opravdu funguje.

Po přečtení diskuzí na různých webech zjistíte, že některé fungují, jiné blbě a jiné vůbec. Potřeboval jsem přenést projekt do OP7 z ProToolu přes sériové rozhraní, tak co teď, co koupit, když notebook nemá sériový port. Ideální stav je zeptat se, což jsem udělal já, kolega mě půjčil svůj převodník i s ovladačem (děkuji) a já si jej okamžitě vyzkoušel a koupil za něco málo přes tři stovky v internetovém obchodě VKnet Vsetín. Přímý link na produkt "USB to serial adapter RS232" je zde.


Z krabičky vypadnou dvě CD s ovladači (bude řeč dále), papírové návody, prodloužení a samotný převodník.

50kB

Daň za externí převodník je, že ten trčí z notebooku, takže opatrně ať se neulomí.

Na stole o nic nejde, ale v provozu je to horší.

90kB

Ovladače se nainstalují podle návodu, použil jsem ty z malého modrého CD. Ovladače dodané na velkém CD jsem nezkoušel, do toho co jede se nemá vrtat.

4kB

Ve vlastnostech vidíte parametry portu, nic jsem neměnil a vše jelo na první šup.

Jen číslo portu je v nastavení "Advanced.."

9kB

Port mě systém poprvé přiřadil COM4 a to je pro ProTool nepoužitelné (podporuje jen COM1 až 2), takže to je jediné co je třeba nastavit. 8kB

Závěr : Konečně funkční převodník, tak snad ušetříme trápení všem výzkumníkům. Tento převodník je odzkoušen i na parametrizaci pohonů Sinamics přes RS232 a další zařízení.
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209