Servopohony nejvyššího výkonu MINAS A5N

  • neděle, 19 květen 2013 04:00

Logo pohon Servopohony nejvyššího výkonu MINAS A5N.

Panasonic Electric Works uvádí nové servopohony s řízením na bázi ethernetu, které mají nejen velmi kompaktní rozměry, ale jsou také ideální pro vysoce dynamické aplikace.

Minas A5N

Nové servopohony Minas A5N se vyznačují komunikací v reálném čase rychlostí 100Mbps - protokol RTEX, dále podpforují kontrolu pozice, rychlosti a točivého momentu. Jsou vybaveny bezpečnostními funkcemi v souladu s EN ISO 13849 / EN 62061 (SIL 2) a mají k dispozici ruční a automatické tlumící filtry.
Speciální polohovací jednotky RTEX pro řídící PLC FP-Sigma a FP2  umožňují ovládat až 16 os. Jednotky disponují výkonem od 50 W do 15 kW při otáčkách 0 až 6000rpm.

Minas A5N 


Servomotory Minas A5 mají vylepšenou odolnost pro náročné průmyslové podmínky, Pro tuto řadu motorů je použito lepší motorové těsnění, přímá montáž konektorů v napájení motoru a speciální kodér vstupně-výstupní oblasti přispívají kompaktnosti přístroje a zaručují stupeň krytí IP67. Navíc systém pohonu obsahuje 20bitový enkodér, což odpovídá 1 040 000 impulsů na otáčku.
Servoměniče Minas A5N jsou vhodné také pro standardní motory Minas A4.

Minas A5N 


Pro ideální nastavení pohonu, optimalizace, monitorování stavu, poruch a dalších funkcí, slouží softwarový nástroj PANATERM, který je uživatelům k dispozici zdarma na webu výrobce.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

Minas A5N 


Všechny připojovací konektory jsou vyvedeny na přední straně měniče. Ty jsou pro zajištění optimálního chodu postaveny na bázi nezávislých zdvojených obvodů. Jističe předepsané pro tato zařízení podle ČSN jsou proto již nepotřebné.

Minas A5N 


Díky vysoké přenosové rychlosti a vzorkovací frekvenci je RTEX (Realtime Express) obzvláště vhodný pro rychlé řízení dynamických jednoosých i víceosých aplikací - pick-and-place, etiketovací stroje, stáčírny atd. RTEX poskytuje informace o aktuálním stavu zařízení jako například varovné a chybové kódy, aktuální poloha, rychlost, točivý moment, pozice, odchylka, mechanický a elektrický úhel rotoru, hodnoty vstupů a výstupů a mnoho dalších.

Proti řadě A5 jsou měniče A5N doplněny o další funkce, mimo jiné umožňují  všechny režimy činnosti TPos./Pos./Vel./Torq a disponují velmi krátkou komunikační dobou.

Minas A5N 


Závěr:

Ke zvýšení komfortu přispívá také velmi snadné zapojení, neboť pro propojení jednotek v síti je do vzdálenosti 100 m možno použít standardní ethernetové kabely. Servopohony řady Minas A5N jsou samozřejmě vybaveny bezpečnostní funkcí odpojení motoru od napájení (STO). To je v souladu s požadavky na bezpečnostní úroveň D dle ČSN EN ISO 13849 nebo SIL2 podle EN 62061. Právě integrovaný bezpečnostní systém umožňuje po bezpečnostní události uvést stroj do provozu velmi snadno a rychle, protože řídící jednotka pohonu zůstává stále aktivní a nedochází u ní k restartu.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Podpora, kontakt Panasonic Electric Works Czech s.r.o: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/support.htm

Servopohony Minas: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/322.htm

Software PANATERM, katalog, manuál A5N: http://industrial.panasonic.com/ww/i_e/25000/fa-acs-lineup_e/fa-acs-lineup_e/a5.html  

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209