• Blaja
  • Archiv
  • Sinamics G110M je perfektní integrace měniče do motoru

Sinamics G110M je perfektní integrace měniče do motoru

  • neděle, 11 květen 2014 04:00

Logo pohon Sinamics G110M je perfektní integrace měniče do motoru.

Nový měnič SINAMICS G110M lze instalovat přímo na svorkovnici motoru a je také možné ho dodat rovnou s elektropřevodovkou SIMOGEAR.

Siemens SINAMICS G110M

Nový měnič G110M doplňuje stávající řadu měničů SINAMICS o pohon, který je instalován přímo na svorkovnici motoru. Že tato varianta nabízí nové možnosti montáže a použití je nabíledni. 


G110M je jednoduchý měnič pro běžné pohony, kterých je v průmyslu velké množství. Nabízí základní řízení U/f a vektorové řízení bez snímače s tím, že plnohodnotný vektor se snímačem je k dispozici u SINAMICS G120D. 

Siemens SINAMICS G110M

Výkonově se vejde do rozmezí 0,37 až 4kW, což je už dost široká oblast.

Siemens SINAMICS G110M


Montáž nejen s převodovkou, ale i jako přírubová verze zajistí široké možnosti použití.

Siemens SINAMICS G110M


Tabulka ukazuje základní parametry měničů G110M. Na výběr máte různé možnosti připojení a hlavně výborné krytí, což je vlastně samozřejmost při použití přímo na motoru. IP66 je plně prachotěsná verze a s odolností proti tryskající vodě.

Ovládací napětí 24VDC může být použito externí, nebo interní dodatečným vložením napájecího modulu z vnější strany. Měnič je vybaven vstupem pro připojení termistoru Thermo-Click (bimetallic), nebo PTC a KTY. Dále nabízí integrovaný EMC filtr a možnost připojení brzdného odporu, který je pro menší výkony montován dovnitř řídicí jednotky.

 

Stříkající voda je IP64. 

Siemens SINAMICS G110M


G110M se skládá z výkonové části, tedy napájecího modulu vlevo a řídicí jednotky vpravo. 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

Siemens SINAMICS G110M


Ideální je spojení s převodovkou SIMOGEAR, kde se dá tato sestava objednat jako komplet s přednastavenými hodnotami parametrů měniče. Tyto převodovky jsou kompatibilní se standardem na trhu.

Siemens SINAMICS G110MParametrizace měniče je možná přes softwarový nástroj STARTER a USB rozhraní, nebo připojením IOP panelu nastavit pohon bez PC. G110M je také integrován do kompletního návrhového software pro pohony Siemens SIZER a samozřejmě jej najdete také v poslední verzi v STARTDRIVE V13 pro TIA Portal V13.  

Siemens SINAMICS G110MNa závěr jsme si pro Vás nechali přehled objednacích čísel, kde jsou vidět všechny varianty měniče jak výkonových jednotek ve dvou velikostech, tak řídicích jednotek s komunikací od USS přes Profibus k Profinetu.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.  

Siemens SINAMICS G110M

Závěr:

Pro všechny zájemce je důležité připomenout výhodu integrace brzdného odporu, možnost interního/externího ovládání 24VDC, napájení přes standardní kabel (není nutné stínění) a G110M nepotřebuje žádné další spínací prvky v rozvaděči. Uvedení do provozu třeba jen s použitím DIP přepínačů a lokálního potenciometru s diagnostikou integrovaných LED, IOP panelem, nebo PC a podporou všech hlavních Siemens komunikačních protokolů. Sinamics G110M je vhodný pro řízení otáček indukčních motorů v široké oblasti průmyslových aplikací. Především je ale určen pro řízení dopravníkových systemů, kde jsou jednotlivé pohony rozprostřeny na velké ploše. Samozřejmě jej lze ale použít i pro standardní aplikace, jako jsou ventilátory, čerpadla a kompresory.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Technická podpora, kontakt: http://www1.siemens.cz/ad/current/index.php?vw=0&ctxnh=e26b2c0c7b&ctxp=home&kontakt=004 

Frekvenční měniče Sinamics G110M: http://www1.siemens.cz/ad/current/index.php?ctxnh=145289ad52&ctxp=home

Manuály, návody G110M: http://www1.siemens.cz/ad/current/index.php?ctxnh=145289ad52&ctxp=doc_manualy      

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209