• Blaja
  • HMI Scada
  • Projektování, ovládání a monitoring s novou verzí WinCC 7.4

Projektování, ovládání a monitoring s novou verzí WinCC 7.4

  • pondělí, 01 květen 2017 16:04

Společnost Siemens výrazně rozšířila funkční možnosti softwaru Simatic WinCC SCADA. Nová verze 7.4 přináší vyšší účinnost a otevřenost systému. Lze ji použít společně s Windows 10 Professional a Enterprise. Navíc díky nadstavbě WebUX mají uživatelé možnost ovládání a monitoringu přes internet pomocí komerčně dostupných zařízení kompatibilních s jazykem HTML5.


WebUX aktuálně podporuje všechny oblíbené funkce WinCC Controls a umožňuje dynamičtější zpracování vlastností objektů pomocí skriptu. Větší otevřenost zajišťuje rozšířený komunikační kanál k řídicím systémům Simatic S7, který je nyní možné instalovat i v rozsáhlých závodech s až 128 automaty Simatic S7-1500.

wincc74 01


Součástí softwaru je i nově integrovaný standardní klient OPC UA pro snadnou výměnu dat se systémy třetích stran. Funkce WinCC IndustrialDataBridge rozšířená o rozhraní založené na souborech XML umožňuje výměnu dat (iDoc) se systémy MES (Manufacturing Execution System) a SAP.

wincc74 02


Verze Simatic WinCC 7.4 také zvyšuje efektivitu projektování. Práci uživatelům usnadňuje funkce „drag and drop“ mezi nástroji Configuration Studio a Graphics Designer nebo rozšířené funkce vyhledávání a nahrazování. Rozhraní VBA (Visual Basic for Applications) umožňuje účelné hromadné zpracování dat.

wincc74 03


WinCC verze 7.4 nově podporuje zobrazení měřené veličiny pomocí sloupcových diagramů. Ovládání sloupcových a trendových diagramů nyní zahrnuje i intuitivní vícedotykové ovládání, zoomování a posouvání po obrazovce.

wincc74 04


Software také obsahuje funkci pro účinnou diagnostiku řídicích systémů Simatic S7.

wincc74 06


Nová verze SIMATIC WinCC 7.4 na promo videu.

https://www.youtube.com/watch?v=_8OE4ZlkrN8&feature=youtube

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

SCADA System SIMATIC WinCC, více tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209