• Blaja
  • HMI Scada
  • GT707 je nový dotykový panel se širokoúhlým displejem

GT707 je nový dotykový panel se širokoúhlým displejem

  • čtvrtek, 20 duben 2017 08:04

Nový dotykový panel GT707 od firmy Panasonic je vybaven širokoúhlým displejem. S tloušťkou pouze 34 mm patří panely z řady GT707 mezi nejtenčí ve své kategorii. Mají kompaktní tělo, robustní design a přední část má krytí IP65.


Barevný TFT displej má vysoké rozlišení 800x480 bodů, podporu 65 536 barev a podsvětlení z bílých LED diod s dlouhou životností. Tlačítka, vstupní/výstupní prvky, texty i obrázky jsou ostré a vypadají na tomto displeji opravdu skvěle. Podsvětlení lze podle potřeby konkrétního prostředí nastavit s pomocí softwaru GTWIN. Nový model GT nabízí 16x více barev a 5x větší rozlišení než např. GT32T-R. Lze nastavit jas i kontrast a dosáhnout tak výborné čitelnosti.

panasonic gt707 1


Panel GT707 je standardně vybaven USB portem. Funkce “through function”, kterou Panasonic instaluje do svých panelů, umožňuje připojení počítače pro programování pouze jedním kabelem. Díky tomu lze velmi snadno ladit a programovat jak PLC, tak dotykový GT panel.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

panasonic gt707 2b


K vytváření projektů pro dotykový GT707 se používá software GTWIN. Tento uživatelsky přívětivý software obsahuje už předdefinované objekty, s jejichž pomocí lze vytvořit intuitivní a jednoduše použitelné rozhraní.

panasonic gt707 3


Dotykový panel GT707 od firmy Panasonic je vybaven širokoúhlým displejem s poměrem stran 16:9 a plochou 153.5 x 85.6mm. V porovnání s klasickým 4:3 displejem nabízí nový panel o třetinu větší plochu. Dále je vybaven funkcí hodiny a kalendář.

panasonic gt707 7


Pro další využití funkcí HMI je možné použít SD paměťovou kartu, se kterou se dají zálohovat nebo přenášet veškerá data – to může být například firmware GT, obrazovky, receptury, nebo programy pro připojené PLC.

panasonic gt707 5


GT707 nabízí jednoduchý způsob, jak zjistit stav všech připojených zařízení. Přes funkci monitoring zařízení pak lze vidět např. stav PLC a není tak nutné připojovat počítač - jenom jednoduše spustíte monitoring zařízení z hlavního menu. Není potřeba cokoliv ručně programovat.

panasonic gt707 6

HMI panely od firmy Panasonic splňují veškeré požadované mezinárodní standardy a předpisy. Stejně jako všechny Panasonic produkty, tak i dotykové panely jsou intenzivně testovány nad rámec běžných provozních podmínek. Všechny komponenty a použité materiály jsou pečlivě vybrány tak, aby byla zaručena dlouhá životnost.
Tyto dotykové panely se nejlépe hodí pro malé až střední stroje, u kterých je potřeba vše zobrazovat, ovládat a sledovat na místě.

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Dotykový panel GT707 - popis, manuál a software GTWin zde.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209