• Blaja
  • MaR
  • Automobilové konektory Panasonic Industry CW1 a CF1 pro připojení deska-vodič a deska-FPC

Automobilové konektory Panasonic Industry CW1 a CF1 pro připojení deska-vodič a deska-FPC

  • úterý, 15 říjen 2019 10:03

Vysoce výkonné miniaturní automobilové konektory CW1 / CF1 umožňují větší svobodu v návrhu a lepší spolehlivost v provozu. CW1 je konektor mezi deskou a vodičem, který se skládá ze zásuvky, pouzdra a kontaktů. CF1 je pak vhodný pro spojení deska-FPC (flexibilní tištěný obvod) a skládá se ze zásuvky a zástrčky.


Konektor CW1 lze použít pro kabelová připojení např. LED modulu v předních světlometech automobilů. Výška pouze 3,4 mm má minimální vliv na úhel osvětlení LED, což umožňuje ve světlometech velmi malé a nízkoprofilové LED moduly. Díky jedinečné struktuře svorek SMD má CW1 vysokou odolnost proti vibracím a vysokou tepelnou odolnost až do 125 °C. Speciální ochranný kryt eliminuje jakoukoli možnost selhání zámku a nabízí lepší funkčnost.

cwcf 01


Aplikace jako denní svícení (DRL), zadní světla, řadicí páka nebo systémy správy baterií (BMS) jsou často realizovány s pomocí spojení deska-FPC. CF1 provádí toto spojení pokročilým způsobem, protože se skládá ze zástrčky na straně FPC a zásuvky na straně desky (PCB). Tato konstrukce umožňuje stabilní pájený kontakt mezi FPC a konektorem a spolehlivé spojení kov-kov. Koncept přímého kovového spoje nabízí výhodu pro propojení mezi BMS a bateriemi pro EV nebo hybridní automobily.
CF1 nevyžaduje žádné kabelové svazky pro připojení k FPC a PCB, což umožňuje použití méně součástí a méně pracovních hodin pro montáž. To šetří náklady a zajišťuje spolehlivou výrobu. Struktura konektoru s dvojitou sponou (struktura kovového klipu) zajišťuje vysokou odolnost proti nárazům a vibracím při teplotách do 125 °C. Struktura zámku konektoru také zabraňuje neúplnému spojení, čímž nabízí lepší funkčnost.

cwcf 02


CW1 se vyznačuje 3,4 mm nízkoprofilovým provedením, Vlastnosti CF1 lze připojit přímo bez kabelového svazku.
U obou konektorů je spolehlivost kontaktu je oboustrannou strukturou kontaktu, jsou Vhodné pro automobilové aplikace, které vyžadují vysokou odolnost proti nárazu, vibracím a teplotě (125 °C). Samotná vnitřní konstrukce zámku zabraňuje neúplnému spojení.

cwcf 03

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Automobilové konektory Panasonic, více tady.

Panasonic Electric Works Europe AG
Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno

Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  
www.panasonic-electric-works.cz
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209