• Blaja
  • MaR
  • Bezpečnostní dveřní spínače řady SG-P s výrazným podsvícením

Bezpečnostní dveřní spínače řady SG-P s výrazným podsvícením

  • pátek, 02 červenec 2021 08:15

Společnost Panasonic vyvinula bezpečnostní dveřní spínače řady SG-P, které stav dveří výrobního zařízení signalizují nekompromisně výrazným barevným podsvícením a neumožňují obejít bezpečnostní funkce.


V posledních letech se zvyšuje četnost výrobních provozů, ve kterých lidé a stroje spolupracují a zároveň si navzájem „narušují“ pracovní prostor. Dveřní spínače, u kterých lze relativně snadno zakázat bezpečnostní funkce, se bohužel ve výrobě stále používají. Navíc konvenční dveřní spínače s malými signalizačními kontrolkami nejsou vždy na dveřích bezpečně vidět.

sgp 01


Bezpečnostní dveřní spínače řady SG-P díky použitému systému RFID blokují úmyslné vypnutí bezpečnostních funkcí. Dodržování kódovaných úrovní uvedených v ISO 14119 zvyšuje bezpečnost pracovníků.

sgp 02


Spínače SG-P jsou vybaveny velkým a jasným indikátorem a přesto zůstávají dostatečně natolik kompaktní, aby mohly být namontovány k profilu o hraně 30 mm. Otevřené dveře jsou signalizovány jasně červeným světlem, zatímco pak ostatní dveře v systému indikují zelenými blikajícími světly nebezpečný stav.

sgp 03


Sériové propojení šetří kabeláž a umožňuje připojení až 30 jednotek. K jednomu standardnímu spínači, který pak funguje jako nadřazené zařízení, lze sériově připojit až 29 dalších. Pak lze propojit pouze výstupy hlavního přepínače, což opět snižuje nároky na kabeláž.

sgp 04


Našli jsme pro vás také videoukázku indikace polohy dveří snímači SG-P.

https://www.youtube.com/watch?v=kQvSIsDY3s4&feature=youtube


 Závěr:

Napájecí napětí 24 V DC, řídicí výstup 2x PNP/NPN s otevřeným kolektorem, krytí IP65, vyhovuje pro bezpečnostní kategorie Ple a SIL3. Manuál a katalogy jsou přímo tady.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno
Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
http://www.panasonic-electric-works.cz

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209