• Blaja
  • MaR
  • Nové rozšiřující jednotky pro elektroměr Eco-POWER METER KW2M

Nové rozšiřující jednotky pro elektroměr Eco-POWER METER KW2M

  • neděle, 20 květen 2018 20:20

Dvě nové rozšiřující jednotky - modul multianalogové vstupy a digitální I/O modul jsou dostupné pro elektroměr Panasonic KW2M.


Rozšiřující modul I/O nabízí 2xDI a 4xDo 30V/100mA, analogové pak připojení RTD snímače teploty (Pt100/1000) a napěťových nebo proudových signálů. Více v manuálu v závěru článku.

kw2m eu 01


Specifikace analogových signálu na obrázku, všimněte si také rozlišení 24 bitů.
Vlastnosti digitální I/O jednotky:
Počet vstupů / výstupů: pulsní vstup 2 kanály, impulsní výstup 4 kanály. Metoda vstupu: kontakt bez napětí nebo otevřený kolektor.

kw2m eu 02


Modul je vhodný pro další sběr dat, měření teploty v rozvaděči a nebo přímo napětí záložních baterií. Pro sledování dalších údajů například o vzduchu, vodě, tlaku, teplotě, osvětlení, výrobním množství, stavu provozu ON/OFF atd. není díky rozšiřujícím jednotkám potřeba žádné PLC.

kw2m eu 03


Díky vestavěnému ethernetu elektroměr sdílí data se serverem a dále kam je potřeba.To snižuje náklady a čas potřebný pro sledování údajů ze vzdálených lokalit. V komerčních komplexech pomáhají KW2M Eco POWER METER udržovat pohodlí lidí uvnitř budovy a díky sledování změn ve spotřebě energie a teploty (na každém patře nebo v servisních místnostech) zajišťují včasnou detekci abnormalit.

kw2m eu 04

 


Příklady použití pro multi-analogové rozšiřující jednotky:
Prediktivní údržba baterií: KW2M měří stejnosměrné napětí, aby získalo informace o tom, kdy je baterie poškozena a je třeba ji vyměnit. To pomáhá s plánováním údržby.
Prediktivní údržba elektrických skříní: Měřením teploty uvnitř elektrických skříní transformátoru můžete snadno zjistit, kdy je čas na údržbu.

Příklady použití digitálních rozšiřujících jednotek I/O:
Výstup alarmu. Digitální vstupní / výstupní jednotka může sledovat tok plynu nebo vody a vygenerovat poplach při výskytu chyby. Odstranění nerovnováhy napětí mezi fázemi, Pokud dojde díky ohřívači nebo transformátoru připojeného k napětí k nevyváženému zatížení, dochází k nerovnováze napětí mezi fázemi, točivý moment motoru už není dostatečný a to způsobuje zvýšení teploty nebo zkrácení životnosti výrobku.

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Rozšiřujíco moduly KW2M, více tady.

Panasonic Electric Works Europe AG
Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno

Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  
http://www.panasonic-electric-works.cz,
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209