Jednoduchá a hospodárná automatizace bez parametrizace

  • pátek, 05 říjen 2018 05:48

Prohlédněte si profesionální videa jak jednoduše implementovat Phoenix Contact Axioline moduly pod řízení Siemens v TIA Portal.


Jestliže se vám trochu pletou u Phoenix Contact pojmy jako svornice, Inline, Axioline F a podobně, tak nezbývá nic jiného, než si je trochu vysvětlit z úhlu pohledu PLC uživatele. Couplery, nebo chcete-li interface, jsou pro obě řady dostupné pro všechny běžné komunikační sběrnice.

vvaxioline 01


Řada Inline (zelená): Je flexibilní univerzální systém v jemné granularitě určený pro rozvaděč. Ze širokého výběru V/V a funkčních svornic pro všechny běžné systémy komunikační sběrnice a sítí Ethernet si sami sestavíte zcela individuální automatizační funkce. Mechanické provedení je vyšší proti Axioline a poznáte je podle základní zelené barvy. Kromě žlutých bezpečnostních modulů jsou také modré pro prostředí s nebezpečím výbuchu.
Svornice v řadě Inline, zde neznamená nějakou standardní svorku pro vodiče, ale jen jeden IO modul Inline, který se připojí kdekoliv za coupler. Na rozdíl od některých jiný výrobců Phoenix Contact vyrábí i moduly vícemodulové, tedy jeden modul zabere například šířku čtyř modulů s více funkcemi a tak podobně.
Svornice typu ECO pro Inline řadu mají proti standardním modulům ořezané vlastnosti, ale jsou cenově zajímavé. Například u analogů má ECO svornice (modul) jen jeden typ vstupů třeba 0..10 V a pro proudové vstupy existuje zase jiná svornice (modul) ECO.
Pomocí technologie SafetyBridge lze implementovat funkční bezpečnost – zcela bez bezpečnostní řídící jednotky a nezávisle na síti. Použitím bezpečné svornice Inline ECO Safe zabezpečíte svou aplikaci – bez dodatečného softwaru.

vvaxioline 02


Řada Axioline F (šedá): Jsou IO moduly + bus coupler v krytí IP 20, které mají interní rychlou sběrnici. Couplery jsou pak dostupné opět pro všechny běžné komunikační sběrnice. Mechanické provedení je nízké a poznáte je podle základní šedé barvy, viz. obrázek. Žluté moduly jsou pak vždy bezpečnostní.

vvaxioline 03


Detailně profesionální videa, která ukazují jak připojit Axioline V/V k PLC Simatic S7-1500 jak přes sběrnici PROFINET tak přes PROFIBUS. Stačí načíst QR kód přes mobil, nebo otevřete odkazy níže:
Axioline a PROFINET sběrnice PLC: video mp4 otevřete zde.
Axioline a PROFIBUS sběrnice PLC: video mp4 otevřete zde.

vvaxioline 04

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Phoenix Contact V/V systémy, vše zde.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209