Panasonic FP-XH kompaktní PLC s vestavěným řízením pohonů

  • pátek, 23 únor 2018 08:53

Nové FP-XH je kombinací kompaktního odolného programovatelného automatu (PLC) a systému pro řízení pohybu.


CPU má 16 digitálních vstupů / výstupů + 4 vysokorychlostní vstupy navíc. PLC lze rozšířit o jednotky Panasonic z řady FP0R a FP-X.

fpxhm8 01


FP-XH je dodáváno s elektronickou spojkou, vačkou a převodovkou, stejně jako s funkcemi pro lineární a kruhovou interpolaci.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

fpxhm8 02b


Polohovací parametry lze nastavit v programu PMX Configurator pomocí profilů vaček. PMX Configurator je součástí programovacího softwaru FPWIN Pro 7.

fpxhm8 03


FP-XH využívá sběrnici pro řízení v reálném čase - prověřenou sběrnici RTEX (Realtime Express). Díky své vysoké přenosové a vzorkovací rychlosti je tato rychlá Ethernet sběrnice zvlášť vhodná pro vysoce dynamické úlohy řízení polohy jedné a více os.

fpxhm8 04


Komunikace mezi Master a Slave prvky se pak děje v reálném čase. Montáž a připojení zařízení FP-XH je velmi snadné, smyčková kabeláž pak zajišťuje bezporuchový chod. Pro kabeláž pak bez problému postačí standardní kabely Ethernet (Cat 5e, vzdálenost až 100 m mezi jednotkami). Díky tomuto sběrnicovému systému se tak výrazně zvyšuje výkon a produktivita v aplikacích, které byly dosud řešeny pomocí tradičních programovatelných digitálních a analogových řadičů. Spolu s řadami servomotorů MINAS A6N / A5N funguje FP-XH jako technologický upgrade pro aplikace s až osmi osami.

fpxhm8 05


Řada MINAS A6 vyniká díky vysoce dynamickým servomotorům s nejmodernějšími technologiemi a velkým výkonem, přičemž si zachovává lehké a kompaktní provedení. Díky inovativní elektronice umožňuje řízení pohybu MINAS A6N přesné polohování. Speciální funkce a šířka pásma 3,2 kHz pomáhají redukovat vibrace. Standardní parametry jsou až 6500 otáček za minutu a zpětná vazba je zajištěna 23-bitový přírůstkovým nebo absolutním enkodérem. Pří řízení pohybu může dojít krátkodobě k dosažení 350% jmenovitého kroutícího momentu.

fpxhm8 06


Video prezentace PLC FP-XH
https://www.youtube.com/watch?v=H8T9OH69Mvw&feature=youtube

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Kontakt pro získání dalších informací:
 
Panasonic Electric Works Europe AG
Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno

Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  
http://www.panasonic-electric-works.cz
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209