PLC + HMI Samba Unitronics nyní s 7" dotykovým displejem

  • neděle, 04 červen 2017 12:47

První model PLC + HMI Samba byl uveden na trh již dříve. O několik měsíců později Unitronics rozšířil tuto sérii o nový model se 4,3" HMI panelem. Nyní Unitronics představuje 7" HMI panel s PLC pro ještě odvážnější řešení.


Samba, PLC all-in-one s HMI a integrovanými I/O, vyplňuje prostor na trhu, který se v poslední době stále zvětšuje. Výrobci zařízení s napjatým rozpočtem, potřebují kompaktní regulátory pro jednoduché ovládání stroje. Nová Samba 7" nabízí TFT LCD displej 65,536 barev, rozlišení 800x480, umožňuje zadávání dat a zobrazování proměnných, včetně barevných grafických trendů a alarmových obrazovek. Samba podporuje 24 uživatelských obrazovek, které mohou obsahovat celkem až 5MB různých obrázků na 1 aplikaci. Integrované PLC nabízí širokou škálu funkcí, včetně 2 auto-tune PID smyček, ovládání v reálném čase, záznamu dat, receptur a mnoho dalších. Vnitřní paměť pojme 112kB aplikační logiky, plus 512kB pro různé fonty písma a 5MB pro zobrazení. Integrované I/O nabízejí digitální, analogové, a vysokorychlostní funkcionality.

samba 01a


Ploché provedení a krytí IP66/IP65/NEMA4X dělá ze Samby vynikající řešení pro potravinářský a farmaceutický průmysl, kdekoli může docházet k postříkání nebo jsou požadavky na čistitelnost zařízení. Všechny jednotky Samba jsou dodávány s programovacím portem (USB pro verzi 4,3'' a 7", RS232 pro verzi 3,5''). Mohou být přidány další porty: RS485 nebo Ethernet a CANbus. Samba podporuje GPRS/GSM, e-mail a SMS. stejně jako průmyslové TCP/IP protokoly, Modbus, DF1 slave, CANopen a J1939, ale může se také přizpůsobit jakémukoliv protokolu třetí strany.

samba 02


Samba využívá zdarma dostupný software VisiLogic od firmy Unitronics. VisiLogic poskytuje jednotné, jednoduché prostředí pro konfiguraci hardware, konfiguraci komunikace a další.

samba 03


Vývoj VisiLogic aplikací probíhá v prostředí Ladder, při tvorbě HMI obrazovek využívá uživatel bezplatnou knihovnu průmyslových obrázků. Volně dostupné jsou také utility pro vzdálený přístup z PC a export dat. Unitronics nabízí neomezenou technickou podporu pro všechny své produkty a podporuje aktivní uživatelské fórum.

samba 04


Samba nabízí všechny funkcionality, které odrážejí potřeby systémových integrátorů pro malé aplikace, snižuje prostorové požadavky i požadavky na elektroinstalaci a eliminuje potřebu komunikace panel - PLC, což vede k vynikajícímu poměru ceny a výkonu.

samba 05


Unitronics nyní uvádí na trh šest nových modelů Samba, nákladově efektivní all-in-one PLC s HMI a integrovanými I/O. Nové konfigurace I/O RA22 (8x reléové výstupy) a TA22 (8x tranzistorové výstupy) jsou nyní k dispozici s obrazovkami o velikosti 3,5", 4,3" a 7". Kromě toho mají nové modely 12 digitálních vstupů v konfiguraci jako NPN/PNP vstupy, nebo mohou být konfigurovány jako 1x HSC/Shaft-encoder, 2x Analogový/Digitální vstup, 2x Termočlánek/Pt100 vstup. Dva analogové výstupy umí rozlišení 12bitů.

samba 06


OPLC kontroléry Unitronics v sobě kombinují plně funkční PLC a operační panely HMI do jediné kompaktní jednotky. Tato zařízení HMI + PLC jsou naprogramována v jednotném, uživatelsky přívětivém prostředí. Uživatelé ušetří I/O body, kabeláž, prostor a dobu programování; prvky, které se přímo promítají do efektivity nákladů.

samba 07


Závěr:

Úplně první all-in-one regulátor, HMI + PLC + integrované I/O - představil Unitronics před téměř 25 lety. Jeden z prvních průkopníků tohoto trhu, Unitronics, nadále sleduje globální trendy ve vývoji a vyrábí all-in-one kontroléry s vynikajícím poměrem cena/výkon, který zvyšuje jejich konkurenční výhodu.

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Pro ČR je distributorem Unitronics společnost Schmachtl, kontakty zde.
Více info o řadě Samba™ včetně cen najdete tady.
Software VisiLogic download.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209