• Blaja
  • PLC automaty
  • Siemens ET 200eco PN nová generace decentrálních periferií s krytím IP65/67

Siemens ET 200eco PN nová generace decentrálních periferií s krytím IP65/67

  • čtvrtek, 02 duben 2020 08:12

Společnost Siemens uvedla na trh novou generaci decentrálních periferií Simatic ET 200eco PN, jež najde využití přímo ve strojích a technologických zařízeních.


Nová řada I/O decentrálních periferií se stupněm krytí IP65/67 zahrnuje pět digitálních I/O zařízení včetně IO-Linku a nabízí uživatelům celou řadu nových funkcí pro moderní koncepce a požadavky strojů.
Periferie mají individuálně konfigurovatelné konektory M12 a podporují redundanci S2. Jsou proto vhodné pro použití v redundantních systémech, jako jsou vysoce dostupné systémy Simatic S7-1500R/H, jež se využívají například pro zařízení instalovaná v železničních a silničních tunelech. Díky internímu modulárnímu sdílenému vstupu (MSI) a modulárnímu sdílenému výstupu (MSO) má uživatel simultánní a nezávislý přístup ke čtení aktuálních stavů vstupů a výstupů modulů z více řídicích systémů, a to bez potřeby dalšího programování. Tato funkcionalita výrazně zvyšuje přehlednost informací o připojených strojích a zařízeních. Funkce sdíleného zařízení znamená, že I/O kanály zařízení lze rozdělit mezi dva I/O řadiče, což umožňuje vytvářet pokročilé a flexibilní koncepty automatizace.

et200ecopn 01


Průmyslový kovový kryt zařízení spolehlivě chrání před UV zářením a škodlivými látkami i za nepříznivých klimatických podmínek, což umožňuje využít zařízení i mimo výrobní haly. Zařízení jsou napájena pomocí L-coded zásuvky, která nabízí výrazně vyšší kapacitu přenosu proudu. Tyto vlastnosti umožňují využití i na delších kabelových trasách v terénu a dodávku a připojení energeticky náročnějších součástí (například ventilových terminálů) bez potřeby dalšího napájení.

et200ecopn 02


Nové stroje a zařízení jsou instalovány v souladu s novými koncepty. Rozvaděčové skříně se zmenšují nebo dokonce úplně mizí a I/O systémy, které se dříve používaly v rozvaděči, se nahrazují menšími robustními verzemi IP 65/67 s úplnou ochranou před prachem, vodou a UV zářením. Zařízení lze namontovat téměř kdekoliv na stroji, což umožňuje navrhovat stroje menší, skladnější a méně nákladné. Díky tomuto uspořádání lze navíc významně snížit vzdálenost kabelů mezi I/O zařízeními a senzory/aktuátory, což nejen snižuje náklady na materiál, ale také zjednodušuje přepravu, instalaci a demontáž strojů a snižuje pravděpodobnost chyb kabeláže.

et200ecopn 03

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209