Univerzální programovatelné relé OPTA

  • úterý, 16 duben 2024 16:42

Úspěšná spolupráce firem Finder a Arduino vyústila v jedinečný produkt - univerzální programovatelné relé OPTA, malé univerzální PLC pro automatizaci.


Po hardwarové stránce je OPTA vytvořena podle průmyslových standardů, má na sobě Ethernetový port a pohání jej supervýkonný dvoujádrový procesor Dual-Core Cortex M7+M4. Po softwarové stránce OPTA plně spolupracuje s platformou Arduino.

ruggedcom01


OPTA se dodává ve 3 verzích, Lite, Plus, Advanced. Každá verze má kromě jiného Ethernet připojení. Všechny parametry a software plus katalogy, popisy, vše česky, najdete tady.

ruggedcom01


OPTA je možno naprogramovat pomocí prostředí Arduino IDE pomocí C/C++ nebo pomocí prostředí Arduino PLC IDE pomocí PLC jazyků jako je Ladder, FBD, SFC, ST nebo IL a take on-line.

ruggedcom01


Ke každému OPTA může být připojeno až 5 rozšiřujících modulů (reléový, polovodičový nebo analogový), čímž vzniká možnost systému s až 88 vstupy a 34 výstupy. Moduly lze libovolně řadit a kombinovat.

ruggedcom01


Ve stejné sérii Finder dodává také napájecí zdroj o šířce jednoho modulu (17,5 mm).

ruggedcom01


PLC OPTA je vhodné pro balicí stroje, ovládání a kontrolu úpravárenských zařízení, klimatizační zařízení, ovládání čerpadel, ventilátorů a také automatizaci budov.

ruggedcom01

 Výroba probíhá pouze v Evropě v Itálii. Programování je rychlé a jednoduché. Nesmírnou výhodu představuje bezplatná platforma Arduino a podpora komunity více než 40 milionů uživatelů již více než 15 let.
Produktové oficiální video OPTA zde: https://www.youtube.com/watch?v=W95zWmhO2aU

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Finder PLC OPTA informace, linky zde.
Katalogový list OPTA tady.
Finder Česka republika, zde.
Finder kontakty a technická podpora tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209