Innomotics zahajuje 1. října činnost v České republice

  • pondělí, 09 říjen 2023 07:54

Společnost Innomotics vyrábí ucelené portfolio nízkonapěťových a vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a motorových hřídelí. Společnost je 100% vlastněná dceřiná společnost koncernu Siemens AG a má provozní sídlo v německém Norimberku.


Společnost Innomotics je zaměřená na vývoj a výrobu nízkonapěťových i vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a motorových hřídelí. Součástí její nabídky jsou však i inovativní řešení, produkty pro digitalizaci a široké spektrum služeb. S účinností od 1. července 2023 společnost v Německu působí jako právně samostatná společnost s provozním sídlem v Norimberku a 100% vlastněná dceřiná společnost koncernu Siemens AG.

innomotics10 01


K 1. říjnu dojde ke globálnímu vyčlenění společnosti a k tomuto datu zahajuje aktivity i společnost Innomotics v Česku. Společnost bude mít v České republice sídlo v Brně, další zastoupení v Praze a v Ostravě, a výrobní závody ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Mohelnici a v Drásově.

innomotics10 02


Český Innomotics má široké výrobní portfolio od nízkonapěťových až po vysokonapěťové motory, motory s osovou výškou 63 až 900 mm, v jeho výrobním spektru jsou však i převodové motory a generátory. Kromě výroby nabízí i vlastní vývoj a inovativní řešení na míru. Společnost Innomotics v Česku povedou Vladimír Štěpán (CEO) a Tobias Bronsert (CFO).

innomotics10 03


Innomotics bude v budoucnu úzce spolupracovat s ostatními jednotkami koncernu Siemens prostřednictvím partnerství v oblasti technologií a prodeje, stejně jako v rámci vzájemných obchodních vztahů.

innomotics10 04

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209