Řízení pohybu s EtherCAT od společnosti Panasonic

  • čtvrtek, 06 duben 2017 09:25

V integrovaném EtherCAT řešení pro řízení pohybu kombinuje Panasonic přednosti jednotlivých automatizačních produktů. Jednotka pro řízení pohybu AFP7MC, zaplňuje mezeru v aplikacích s protokolem EtherCAT a umožňuje použití v otevřených a standardizovaných sítích.


Průmyslové PLC FP7 od firmy Panasonic se všemi svými funkcemi už nyní představuje solidní základ pro komplexní řešení v rámci Industry 4.0.

panasonic ethercat 1


Nová jednotka pro řízení pohybu AFP7MCxxEC od firmy Panasonic, zaplňuje mezeru v aplikacích s EtherCAT a umožňuje použití otevřených a standardizovaných sítí. Otevřený protokol EtherCAT je podle standardu IEC 61158 vhodný především pro úlohy v reálném čase a stal se tak díky své velké oblíbenosti mezi uživateli (a mnoha dalším výhodám) světovým standardem. Na obrázku příklad zapojení jedné osy.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

panasonic ethercat 2b


Jednotka pro řízení pohybu AFP7MCxxEC je dostupná v různých verzích – ovládání 16, 32 a 64 os. Kromě EtherCAT komunikace umožňuje jednotka synchronizaci až 32 os a nabízí různé interpolační funkce – lineární, závitové a kruhové pro současné ovládání až 4 různých os. Dále je možné uložit 100 až 1000 pozic os.

panasonic ethercat 3


K průmyslovým senzorům a displejům je velké portfolio Panasonic doplněno o servomotory řady MINAS A5, které patří mezi špičku mezi produkty na trhu s motory a to hlavně díky jejich kompaktnímu designu a extrémně vysoké spolehlivosti.

panasonic ethercat 4


Pro snadné nastavení a testování pohonů slouží uživatelům softwarový nástroj Control Motion Integrator. Dále přes vestavěný webový server v CPU jednotce, jsou technikům přístupné informace například o aktuální rychlosti, poloze a momentu každého pohonu.

panasonic ethercat 5

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Panasonic Electric Works kontakt tady.
Jednotky řízení pohybu EtherCat zde.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209