• Blaja
  • ACDC pohony
  • Siemens rozšiřuje svou nabídku motorů pro procesní průmyslová odvětví

Siemens rozšiřuje svou nabídku motorů pro procesní průmyslová odvětví

  • úterý, 07 září 2021 13:14

Společnost Siemens rozšířila nabídku nevýbušných nízkonapěťových motorů řady Simotics XP, které jsou nyní k dostání v celém výkonovém rozsahu od 0,25 do 460 kW i pro práci s plyny v třídě výbušnosti IIB a IIC.


Prémiová účinnost IE3 je navíc zárukou, že budou schopny plnit i budoucí nároky na energetickou účinnost. Součástí nabídky je také technologie Chemstar, tzn. speciální řešení pro chemický průmysl s předem nakonfigurovanými specifickými volbami.

simoticxp 01


Motory Simotics XP v provedení IIB tak lze využít u plynů v zóně výbušnosti 1. Pokud je pravděpodobná i přítomnost vodíku nebo acetylenu, je nezbytné nasadit motory ve verzi IIC. Pro obě provedení (IIB i IIC) je typická robustnost, vysoká dostupnost a konzistentní koncept platformy. Motory však nabízejí mnohem více: prémiová izolace umožňuje provoz s řízenou rychlostí v kombinaci s libovolným frekvenčním měničem s výstupním napětím až 690 V bez přidanéhofiltru. Nabídku završují varianty se sníženým záběrným proudem a široká škála možností monitorování s pomocí senzorů PTC (PTC termistory) a PT100 (teploměry).

simoticxp 02

Za zmínku stojí i specifické volby nátěru a modulární nadstavby, jako jsou například snímače rychlosti nebo brzdy.
Stabilní a integrovaná platforma Simotics XP pro motory ve výbušných prostředích pokrývá všechny běžné třídy a stupně ochrany. Díky nástroji Siemens DriveTechnology Configurator je jejich konfigurace a adaptace snadná a rychlá.


Motory Simotics XP nabízejí provozovatelům zařízení a výrobcům strojů jednoduché možnosti objednávání, zjednodušený seznam náhradních dílů a standardizované nástroje. Spolehlivě a bezproblémůfungují i za extrémně náročných provozních podmínek v agresivních atmosférách a mohou být napájeny jak ze sítě, tak z frekvenčního měniče. Zároveň splňují požadavky nové přísnější směrnice EU o ekodesignu (ErP). Od července 2021 vstupuje v platnost požadavek na vysokou třídu energetické účinnosti IE3 i pro motory určené pro výbušná prostředí. Portfolio Simotics XP je k dostání ve třídě energetické účinnosti IE3 a většina dokonce ve třídě IE4. Motory s vysokou bezpečností v zajištěném provedení (Ex eb) musí od 1. července 2023 splňovat třídu energetické účinnosti IE2. Motory Simotics XP ve variantě Exeb již standardně splňují požadavky třídy IE3 v celém výkonovém rozsahu.

simoticxp 03


Speciální nabídka motorů Siemens pro chemický průmysl a podniky působící v odvětví těžby a zpracování ropy a zemního plynu zahrnuje nejen motory pro práci s nebezpečím výbuchu z portfolia Simotics XP, ale i řadu Simotics SD pro lokality bez rizika výbuchu, oboje v provedení Chemstar. Tyto motory mají speciální, předem nakonfigurované možnosti pro využití v chemickém průmyslu, například kryt ventilátoru ze silného ocelového plechu, zesílená ložiska, vnější uzemnění, třídu krytí IP66, prémiový izolační systém, design VIK nebo nátěr pro povrchovou úpravu až do třídy CX v souladu s normou ISO 12944-2:2018 pro kompletní barevné spektrum včetně nestandardních odstínů. Obě řady motorů s volitelnými opcemi fungují spolehlivě a šetří energii i v extrémně náročných podmínkách a mají všechny příslušné certifikace.

simoticxp 04

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209