• Blaja
  • Archiv
  • Ethernetový přepínač Siemens s 28 gigabitovými porty pro náročné provozy.

Ethernetový přepínač Siemens s 28 gigabitovými porty pro náročné provozy.

  • neděle, 25 srpen 2013 04:00

Logo automaty Ethernetový přepínač Siemens s 28 gigabitovými porty pro náročné provozy.

Společnost Siemens uvádí na trh nový přepínač průmyslového Ethernetu s typovým označením Ruggedcom RSG2488 v provedení pro instalaci do rozvaděčů o rozměru 19“. 

Ruggedcom RSG2488

Jedná se o první komponent z nové produktové řady Siemens Ruggedcom. Současné produkty skupiny Scalance společně s novými produkty řady Ruggedcom umožňují společnosti Siemens nabízet ucelený sortiment komponent pro sítě průmyslového Ethernetu (Industrial Ethernet – IE), jež jsou určeny k zajištění kritických řídicích úloh v mimořádně náročných provozních podmínkách. 


Nový přístroj rozšiřuje nabídku v oblasti odolných síťových komponent. Tento přepínač typu Layer2 (L2) s velkým počtem portů (nabízí až 28 metalických nebo optických gigabitových portů) v kompaktním šasi je zajímavý svojí výškou - pouhé 1U. Přepínač Ruggedcom RSG2488 je prvním výrobkem z nové produktové řady Siemens Ruggedcom.

Ruggedcom RSG2488  


Specifikace volitelných portů ukazuje široké možnosti použití.

Díky širokému rozmezí pracovní teploty od -40 do +85 °C a velké odolnosti proti elektromagnetickému rušení a přepětím podle norem IEEE1613 a IEC61850-3 je přepínač Ruggedcom RSG2488 mimořádně vhodný k použití v náročném provozním prostředí a je možné ho instalovat prakticky kdekoli.

Ruggedcom RSG2488  

K dispozici je také verze s ochranným povlakem osazených desek plošných spojů (Conformal coating). Provedení krytu z protlačovaných hliníkových profilů, odolná konstrukce bez použití větráku a osvědčený operační systém ROS (Rugged Operating System) jsou zárukou spolehlivého a ekonomicky nenáročného provozu přístroje.


Přepínač Ruggedcom RSG2488 má modulární konstrukci s vertikálním vkládáním modulů vybavených porty 10/100/1000TX, 100FX nebo 1000SX. Porty lze snadno přidávat nebo vyměňovat v místě instalace a za provozu. Modulární uspořádání s možností okamžité výměny napájecího zdroje zjednodušuje údržbu přístroje a umožňuje ho při změně požadavků rychle a s malými náklady rekonfigurovat.

Ruggedcom RSG2488  


Ethernetový přepínač Ruggedcom RSG2488 je určený k použití v náročných provozních podmínkách - například při výrobě a rozvodu elektrické energie.

Ruggedcom RSG2488  


Závěr: 

Společnost Siemens integrací kanadské firmy RuggedCom Inc. v březnu 2012 rozšířila svou nabídku v oblasti průmyslového Ethernetu o síťové komponenty umožňující spolehlivě zajišťovat kritické řídicí úlohy i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách. Všechny výrobky značky RuggedCom budou postupně nabídnuty jako součást nové produktové řady Siemens Ruggedcom při nepatrné změně designu krytu. Změny na přístroji RSG2488 provedené v souvislosti s přechodem na značku Siemens Ruggedcom nijak neovlivní jeho funkční vlastnosti. Beze změny zůstanou zachovány také veškeré technické specifikace a osvědčené vlastnosti produktů značky RuggedCom, včetně pětileté záruční doby. 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Siemens přepínače Ruggedcom: http://www.automation.siemens.com/mcms/industrial-communication/en/rugged-communication/ruggedcom//Pages/Default.aspx 

Ruggedcom: http://www.ruggedcom.com/products/ruggedswitch/    

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209