Hübner již má zastoupení v ČR

  • úterý, 30 září 2014 04:00

Logo pohon Hübner již má zastoupení v ČR.

Společnost Hübner - Johannes Hübner Giessen otevřela své zastoupení v České republice. Představíme si něco z portfolia produktů pro zpětné vazby motorů, tedy IRC snímačů, tachodynam atp.

Hübner

Společnost Hübner, celým názvem Johannes Hübner Giessen, se kromě dalších speciálních výrobků zaměřuje na encodéry, tachodynama a další senzory pro snímání otáček a polohy včetně zpracování zpětnovazebního signálu pro další použití. Jestliže potřebujete cokoliv spolehlivého na 200%, bude to Hübner.


Encoder Hübner pro montáž s pevným uložením, nejedná se o žádného trpaslíka, tyto encodéry jsou robustní a určené hlavně pro těžký průmysl. Hlavní výhoda je, že na kruhovou základnu se dá umístit více různých snímačů, každý je totiž montován do přídavné krabičky, takže maximum jsou čtyři zpětnovazební prvky rozmístěné po 90°.

Hübner


Verze encodéru pro montáž na hřídel  s aretačním ramínkem. Zákazník jen určí typ (inkrementální, absolutní) a rozlišení.

Hübner


Analogové tachodynamo, počet voltů na otáčku si volí zákazník, vyrobí se téměř cokoliv. Vzpomínám, před časem jsme tyhle tacha používali u pohonů, které se za provozu celé třepaly a tacho z Náchoda nevydrželo vůbec nic, jedině s Hübnerem to fungovalo pořád.

HübnerMagnetický encodér, bezkontaktní snímač nemusí být těsně u kroužku a přesto to funguje. Tyto encodéry se vyrábí na hřídel od průměru 100mm do 1000mm. Fungují dokonce, i když v mezeře jsou nečistoty.

Hübner

 


Na magnetickém pásku je hezky vidět jak je kroužek vyroben a jednotlivé magnety poskládány.

Hübner


Encodéry můžete mít také s optickým výstupem, nebo jej převádět na optiku. K tomu slouží speciální převodníky na DIN lištu.

Hübner


Horní obrázek optický snímač a například v rozvaděči převod na HTL/TTL signály. Dolní standardní výstup ze snímače a pak převodník na optiku, ve skříni zase z optiky na standard TTL/HTL. Dokonalé zabezpečení proti rušení.

Hübner


Moduly pro zpracování signálu encodérového systému U-ONE®, který z připojeného encodéru vytvoří různé množství a druhy signálů. Také se safe certifikáty a pro prostředí a nebezpečím výbuchu.

Hübner


Součástí portfolia zpětnovazebních snímačů jsou také různé spojky a připojovací řešení pro všechny možné i nemožné varianty.

Hübner


Několik ukázek použití Hübner systémů v praxi při rekonstrukci. Náhrada několika tachodynam s převodovkou jedním několikanásobným snímačem bez převodovky hlavního pohonu válcovací stolice v železárnách.

Hübner


Opět složitý mechanický převod od zařízení na tři snímače nahrazen jedním s modulárním systémem U-ONE pro pohony jeřábů.

Hübner


Analogová technologie s mechanickým nadotáčkovým spínačem vlevo je nahrazena řešením s vícenásobným encodérem a elektronickým hlídáním zvýšených otáček pro hlavní pohon drtiče.

Hübner


Také na webu společnosti Hübner je již nové české zastoupení společností Intersoft Automation Plzeň uvedeno.

Hübner


 

Princip rotačního encodéru v 3D modelu.

Klikněte si zde pro otevření videa samostatném okně v HD rozlišení 

 


 

Závěr:

Česká republika byla jedna z posledních, kde Johannes Hübner Giessen neměl oficiální zastoupení. O letošního léta máte tedy plnou podporu pro všechny produkty Hübner, kterých najdete hodně v těžkých provozech, ocelárnách, jeřábech, na lodích a všude tam, kde je potřeba spolehlivé a robustní řešení, bez ohledu na provozní podmínky.      

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Senzorová technika Hübner - Giessen: http://www.huebner-giessen.com/en/business/sensoric/products.html

Kontakt Hübner - Giessen: http://www.huebner-giessen.com/en/business/sensoric/contact.html

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209