• Blaja
  • Archiv
  • LR250 HEA je nová anténa k měření výšky hladiny

LR250 HEA je nová anténa k měření výšky hladiny

  • středa, 10 prosinec 2014 03:00

Logo pohon LR250 HEA je nová anténa k měření výšky hladiny.

Nová plně zapouzdřená anténa pro bezkontaktní radarový hladinoměr Sitrans LR250 HEA je určená k použití ve farmaceutickém průmyslu, v potravinářství a při výrobě nápojů.

Sitrans LR250 HEA

  


Společnost Siemens vyvinula pro radarový hladinoměr  Sitrans LR250 novou hygienickou plně zapouzdřenou anténu s měřicím dosahem až 20 metrů. Zvláštností nové antény je použití materiálu typu TFM PTFE (polytetrafluorethylen druhé generace), díky kterému je anténa mimořádně vhodná pro úlohy s vysokými požadavky na hygienu.

Sitrans LR250 HEA


Hygienická plně zapouzdřená  anténa je ve směru k měřenému médiu opatřena čočkou z materiálu TFM 1600 PTFE vhodnou k použití v hygienických prostředích v souladu s požadavky celosvětově uznávaných dohlédacích úřadů a standardů, ať už jde o U. S. Food and Drug Administration (FDA), U. S. Pharmacopeial Convention (USP) Class VI, hygienický standard 3-A či organizaci EHEDG (European Hygienic Engineering and Design Group).

Sitrans LR250 HEA


Anténa je mimo jiné opatřena 4-20mA rozhraním HART (Highway Addressable Remote Transducer), které je rozšířeným standardním protokolem, umožňujícím oboustrannou číslicovou komunikaci se zařízeními propojenými dvouvodičovou proudovou smyčkou s analogovým přenosem signálů proudovými úrovněmi 4 až 20 mA. Významné je, že po vedení je možné k řídícímu PLC současně přenášet jak analogový údaj o hodnotě měřené veličiny ve formě proudu v rozmezí 4 až 20 mA, tak i číslicovou informaci například o stávající konfiguraci zařízení, diagnostiku senzoru atd.

Sitrans LR250 HEA


Pro rychlé a přehledné nastavení slouží také softwarový nástroj SIMATIC PDM

Sitrans LR250 HEA


K bezproblémovému použití bezkontaktního radaru  Sitrans LR250 HEA ve farmaceutickém průmyslu, v potravinářství a při výrobě nápojů je k instalaci těchto přístrojů k dispozici sedmnáct standardních hygienických provozních připojení různých rozměrů běžných v těchto odvětvích.

Sitrans LR250 HEA 


Příklad využití radarového měření hladiny v potravinářském průmyslu při správné instalaci radaru.

Sitrans LR250 HEA


Závěr:

Přednostmi nové antény z pohledu uživatele jsou zejména minimální požadavky na údržbu a snadné čištění, neboť zalícovanou čočkovitou anténu není při čisticích postupech typu CIP (Clean-in-Place) nutné demontovat.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

SITRANS LR 250http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/25380868/133200

Software Simatic PDM: http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/22867135         

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209