• Blaja
  • Archiv
  • Výběr optimálního senzoru zjednoduší nová softwarová aplikace

Výběr optimálního senzoru zjednoduší nová softwarová aplikace

  • čtvrtek, 04 prosinec 2014 03:00

Logo pohon Výběr optimálního senzoru zjednoduší nová softwarová aplikace.

Softwarový nástroj pro výběr optimálního senzoru Panasonic je právě k dispozici. Tato aplikace přináší způsob jak velmi rychle, efektivně a hlavně přesně nalézt vhodný senzor, přičemž se nejedná o klasický software.

Panasonic software

Není vždy jednoduché a hlavně rychlé najít snímač, který přesně odpovídá technickým požadavkům. Při použití nového softwarového nástroje Panasonic, může být výběr výrazně rychlejší a jednoduší, jak pro techniky, tak pro vývojáře.


Takhle to vypadá v oficiálním představení Panasonic Electric Works. Skutečnost je ale trochu jiná, nic se totiž neinstaluje.

Panasonic software


Aplikace pro výběr vhodného senzoru je k dispozici jak pro PC, tak i pro chytré telefony a tablety, neboť plně běží na webu, takže stačí jen internetové připojení a prohlížeč. Nástroj je ihned spuštěn a připraven pro výběr a to bez jakéhokoliv zdlouhavého nahrávání stránek či dat. Takhle vypadá spuštěna na běžném PC, hlavní obrazovka nabízí graficky i textově výběr jednotlivých skupin senzorů.

Panasonic software


Široké portfolio produktů může být pro lepší orientaci zúženo výběrem specifické skupiny senzorů (tlak, průtok, univerzální fotoelektrické senzory, bezpečnostní závory, indukční, vláknové či měřicí senzory).  Každá z těchto osmi hlavních produktových skupin má pro nalezení ideálního senzoru vlastní detailní způsob filtrace, který nejlépe odpovídá parametrům zaměření a technické charakteristice. Tímto způsobem je uživatel pohodlně naveden na produkt, který optimálně vyhovuje zadání.

Panasonic software


Klíčovým faktorem tohoto nástroje je velmi přívětivé a intuitivní rozhraní. Jasné strukturování a rozšířené možnosti filtrování jsou velmi „návykové“ a poskytují příjemné prostředí jak pro nákupčí tak pro techničtěji orientované uživatele. Aplikace vám je průvodcem a přesně vás navádí cestou výběru až po nalezení z technického hlediska vhodného senzoru. Pak jen stačí rozkliknout typ a otevřou se detailnější parametry. Software má bezvadnou funkci srovnávání, takže stačí jen pod obrázkem přidat produkt do porovnání...

Panasonic software


...a pak jen vyhodnotit čím se jednotlivé snímače liší. Jako tady třeba PNP a NPN výstupem. Samozřejmostí je export do pdf jak parametrů jednotlivých senzorů, tak výsledků porovnání.

Panasonic software


Zkoušeli jsme funkce i na tabletu, není s tím žádný problém. Zajímavější pak je, jak si aplikace poradí s mobilem, jestli pozná co je připojeno a dokáže zformátovat kód pro přijatelné zobrazení. Jak je vidět, funguje to bezvadně.

Panasonic software


Dokonce i při otočení mobilu se posunou obrázky výběru typu senzoru vedle sebe a dále pod sebe.

Jen si nezapomeňte uložit hlavní stránku do oblíbených, ať to později nemusíte hledat.

Panasonic software


 

Závěr:  

Je potřeba zmínit možnost provozovat aplikaci v několika světových jazycích jako angličtina, francouzština, němčina, italština a španělština. Tyto jazyky je pochopitelně možno použít i pro výběr a filtrování, Stačí vybrat patřičný jazyk v hlavním menu vpravo. Rozhodně si nástroj vyzkoušejte, jen při pomalém připojení je potřeba trochu trpělivosti, než se všechny vybrané snímače načtou, chvilku trvá. První nahrání může trvat na mobilu i pár desítek sekund, v PC to ale jelo jako raketa.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Softwarová aplikace PEW: https://www.panasonic-electric-works.com/productfinder-sensors   

Panasonic Electric Works Česká republika, kontakt a podpora: https://www.panasonic-electric-works.com/eu/53.htm        

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209