• Blaja
  • Archiv
  • Nové indukční snímače GX-M s vysokým krytím

Nové indukční snímače GX-M s vysokým krytím

  • pondělí, 11 červen 2012 04:00

Logo pohon Nové indukční snímače GX-M s vysokým krytím.

Přinášejí stabilitu pro širokou škálu aplikací a odolnost v prostředí vyžadující krytí IP68.
 

Panasonic GX-M

Tyto nové indukční snímače společnosti Panasonic Electric Works jsou k dispozici ve čtyřech základních skupinách v rozměrech M8, M12, M18 a M30.


Řada snímačů GX-M přichází v robustním kovovém pouzdru z poniklované mosazi s ochranným krytím IP68. Všechny modely jsou vybaveny indikační LED, která zobrazuje aktuální provozní stav. Tyto senzory pracují s provozním napětím 12 až 24 V DC při okolní teplotě od -25 do +70 °C. Takže se dají použít prakticky všude, nemusíte řešit prostředí, teplotu, nic z toho, snímač téměř vždy vyhoví.

 

Panasonic GX-M 


Maximální vzdálenost detekce snímače největší velikosti M30 dosahuje až 22mm, nejmenší M8 pak 1,5mm. Rozměrově představují běžný standard. 

Panasonic GX-M 


Všechny skupiny se vyrábí ve dvou či třívodičovém provedení a v nich výrobce nabízí celkem 30 typových variant. Každý typ je k dispozici jako spínací nebo rozpínací typ s kabelem (2 m) nebo konektorem. Třívodičové provedení je standardně vybaveno zkratu odolnou ochranou  tranzistorového výstupu PNP i NPN. Maximální zatížení sepnutého výstupu je pak 200mA, naopak při vypnutém stavu se snímač spokojí s 10mA.

Panasonic GX-M


V případě konektorového připojení jako příslušenství jsou k dispozici přímé nebo úhlové konektory s délkou kabelu 2 a 5 metrů.

Panasonic GX-M 


Pokud si ihned nevzpomenete, co to znamená IP68, tak je vidět, že snímač může klidně pracovat i ponořený ve vodě. Tady ale pozor, IP68 platí jen pro typy s pevným kabelem, u verze s připojením přes konektor garantuje výrobce IP67.

Panasonic GX-M 


Závěr: 

GX-M senzory jsou zvláště vhodné pro polohování a úlohy detekce objektů ve strojírenství v automobilovém či elektronickém průmyslu. Typické aplikace jsou řízení hloubky vrtání, počítání součástek na pasu či správné umístění dílu při montáži, ale bohaté možnosti využití nachází senzory v mnoha úlohách v robotice, montážní i manipulační technice. Vzhledem k širokému rozsahu pracovních podmínek jej lze beze strachu použít i do venkovních aplikací, kde bude spolehlivě pracovat v mrazu, horku, vodě a vlhku.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Indukční snímače GX-M Panasonic Electric Works: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/gxm.php

Podpora, dotazy, další informace: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/843.php

Katalog snímačů GX-M:  http://pewa.panasonic.com/downloads/gx-m/

Blaja automation portal

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209