• Blaja
  • Archiv
  • Ethernet switche AMiT s rozšířeným teplotním rozsahem

Ethernet switche AMiT s rozšířeným teplotním rozsahem

  • neděle, 17 červen 2012 04:00

Logo automaty Ethernet switche AMiT s rozšířeným teplotním rozsahem.

Ve velkém rozmezí teplot dovedou pracovat průmyslové přepínače ESW domácí společnosti AMiT, při rychlostech 10/100Mbps i ve verzích s PoE napájením na portech.

AMiT switch ESW

Tyto průmyslové switche - přepínače, byly konstruovány pro provoz v dopravní technice, tedy musely splňovat přísné požadavky na teplotní odolnost. Proto je možné je provozovat v tak širokém teplotním rozsahu -40 až +70 °C. Vyzkoušeli jsme dva typy z výrobní řady v komunikaci s PLC Simatic S7-1200, ukázka je na videu v závěru článku. Přepínače umožují provoz jak v běžné Etehrnetové síti, tak samozřejmě zapojení i do sítě Profinet.


Mechanické provedení je masivní, v plechovém krytu dostatečné síly. V žádném případě plech nijak ručně neohnete, povrchově je nastříkán pořádnou lesklou vypalovací barvou, nemusíte mít obavu z nějakého odloupnutí nebo prasknutí barvy. Tento kousek ESWA06 váží 0,7kg s uchycením na dva šrouby.

Další varianty jsou s PoE napájením, dále s konektory M12 a pak kousek s 24 porty, v podstatě čtyřnásobek tohoto. 

AMiT switch ESW 


Každý AMiT přepínač má své výrobní číslo, v balení k němu najdete návod k použití, kontrolní list, zkušební protokol izolační zkoušky všech portů a záruční list. To se jen tak nevidí, je vidět, že výrobce jednotlivé kusy pečlivě zkouší.

Konkrétně tento switch potřebuje napájení v rozmezí 9 V až 33,6 VDC, verze s PoE pak 16,6 až 33,6 VDC, krytí IP20. Rozměrově vychází na 33×193×88 mm.

U napájecího napětí jsou přípustná přerušení do 10 ms (Třída S1 a S2 dle kap 3.1.1.2. normy ČSN EN 50155 ed. 3).

AMiT switch ESW 


Tady už máme verzi přepínače s PoE napájením, které je vyvedeno na porty X2 až X6.

PoE napájení má výstupní napětí 48 Vss +/-1V, maximální odběr na port 200 mA, celkově pak v součtu maximálně 700mA. Samozřejmé galvanické oddělení portů se zkouškou elektrické pevnosti 500Vstř/1min a odolné proti zkratu.

AMiT switch ESW 


Jestliže jste se s pojmem PoE setkali poprvé, jedná se o napájení zařízení připojené na Ethernet po ethernet kabelu, takže se k němu nemusí vést další vodiče s napájením. Často se používá například u IP kamer.

AMiT switch ESW 


Adaptér na DIN lištu je k přepínači jednoduše přišroubován ve spodní části.

AMiT switch ESW 


Takhle pak vypadá zařízení uvnitř.

Průřez ochranného vodiče zcela jistě dostatečně splňuje patřičné požadavky.

AMiT switch ESW 


Naše staré známé kondenzátory do 105°C.

AMiT switch ESW 


Tohle je zajímavé, napájecí konektor Wago X-COM 769. Masivní, s perfektním zajištěním proti vytržení, nebo náhodnému vypadnutí otřesy. Málokdy se u takových zařízení vidí, běžně tam výrobce vrazí klasickou zelenou svorkovnici a basta.

AMiT switch ESW 


Při zapojení switche do obvodu komunikace s PLC Simatic S7 se nevyskytl žádný problém. Ani jsem jej nečekal. Propojovací konektory můžete zapojit v podstatě libovolně, vše funguje ihned.

AMiT switch ESW 


Menší varianta switche také splnila všechna očekávání. Všechny porty podporují komunikaci Half-duplex nebo Full-duplex a pracují s přímým nebo s kříženým kabelem.

 

AMiT switch ESW


Přepínače si zapojíte v ethernet rozvodech zařízení přesně tam, kde potřebujete. Varianta s PoE je navíc zcela jistě výhodná v aplikacích, kde si zatím nejste jisti počtem a typem účastníků na síti, neboť na porty s PoE je možno připojit i zařízení, které není PoE.

AMiT switch ESW


Přepínače AMiT s PLC Simatic S7 ve video ukázce 

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně.


Závěr: 

Provoz a spolehlivost těchto switchů je ověřena v náročných instalacích dopravní techniky pro které byl vyvinut. Tam se nedá nic ošidit. Použití v průmyslových aplikacích pak je již samozřejmost. Switche proto splňují i klasifikaci SIL0 dle ČSN EN 50129 Drážní zařízení – Sdělovací a zabezpečovací systémy a systémy zpracování dat – Elektronické zabezpečovací systémy.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Technická podpora AMiT Česká republika: http://www.amit.cz/support/cz/index.htm 

Převodníky a switche AMiT: http://www.amit.cz/cz/products/comm_converters.htm  

Dokumentace přepínačů ESW: http://www.amit.cz/cz/docs/industry_comm.htm   

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209