• Blaja
  • Archiv
  • Online aplikace technické podpory Siemens pro Android

Online aplikace technické podpory Siemens pro Android

  • sobota, 06 duben 2013 03:00

soft.gif Online aplikace technické podpory Siemens pro Android.

Okamžitý přístup k informacím je v případě nouze neocenitelný. Pokud máte k dispozici přímo pro tento účel vyrobenou aplikaci pro androidní telefony, může to být fajn. Ne vždy ale všechno funguje jak má.

Online support Siemens

Technickou podporu můžete samozřejmě najít ve svém chytrém mobilu přímo na webu, ale hotová aplikace má své kouzlo, zvlášť pokud nabízí něco užitečného navíc. Zkusíme tedy aplikaci Online Support společnosti Siemens pro oblast automatizace.


Všechny ověřené aplikace jsou pro Android k dispozici na Google Play, stačí zadat heslo Siemens.

Ukázalo se výhodné si vše najít na velkém počítači, přečíst info a pak teprve stáhnout na mobil. Přece jen na pořádné obrazovce je vše čitelnější a přehlednější.

Online support Siemens

Po připojení mobilu k netu pak už jen přímo najdeme, co potřebujeme, tedy aplikaci Industry Online Support společnosti Siemens AG.

Online support Siemens

Instalace proběhne standardním způsobem, na ploše mobilu se vytvoří ikona pro spuštění.

Online support Siemens

Samotné spuštění je provázeno úvodním obrázkem aplikace. Čím to, že máme pocit, že po spoustě prolistovaných katalogů a různých publikací, tyhle dva obličeje důvěrně známe.

Online support Siemens

Aplikace sama nabídne okamžitě po spuštění online novinky, tedy poslední manuály, informační texty a další linky pro Siemens automatizaci. Zkusíme stáhnout prostřední odkaz.

Novinky opravdu fungují bezvadně, po spuštění o několik hodin později přibylo zase pár dalších linků.

Online support Siemens

Otevře se nám pdf s informací ohledně TIA portálu V12.

Online support Siemens

Jestliže si najdeme správný odkaz, můžeme si cokoliv stáhnout jako u velkého PC.

Online support Siemens

Bez vyhledávání by byla aplikace bezcenná, zkusili jsme proto najít něco ohledně novějších výkonových modulů PM240-2 pro měniče Sinamics G120.

Online support Siemens

Okamžitě se nám nabízí manuál k uvedeným výkonovým modulům, takže jej zkusíme stáhnout.

Online support Siemens

K jeho otevření nám "kazeťák" nabídne jak instalovaný OfficeSuite, tak doplněný Adobe Reader. Tady záleží na tom, co máte v mobilu instalováno, Adobe Reader ale funguje perfektně.

Online support Siemens

Pak už v manuálu procházíte přesně jako ve velkém PC. Blokové schéma zapojení modulu PM240-2 je celkem čitelné, vždy ale záleží na konkrétním telefonu a rozlišení jeho displeje.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

Online support Siemens

Všechny soubory se automaticky uloží do telefonu pro pozdější použití, jako třeba kopírování na velký PC, nebo kolegovi do telefonu.

Total Commander ve verzi pro Android taky není k zahození a hlavně je bez reklam.

Online support Siemens

Tohle vše by zatím bylo celkem přirozené, ale aplikace nabízí i perfektní bonus ve formě možnosti čtení kódu produktu s využitím vestavěného fotoaparátu. Stačí k tomu využít nenápadnou ikonu čárového kódu.

Online support Siemens

Program využije vestavěný fotoaparát a pokusí se najít a přečíst QR nebo čárový kód z produktu. Jestliže není dost světla, vpravo nahoře je opět nenápadná ikona, která zapne osvětlení, pokud jím mobil ovšem disponuje.

Online support Siemens

Na některé QR kódy, konkrétně tento u Simatic S7-1200 ovšem náš 5Mpixelový fotoaparát v Xperii nestačil. Přes velké množství pokusů se nepodařilo se tento drobný QR kód přečíst.

Ale koukněte na poslední obrázek a vše bude jinak.

Online support Siemens

Zato s čárovým kódem z krabičky PLC už si aplikace poradila perfektně. Jestliže nevíte co načíst, zkuste klidně cokoliv, pokud to nebude mít se Siemens nic společného, program Vás na to upozorní. 

Online support Siemens

Pokud je ale kód správný, tak po jeho načtení se velmi rychle otevře online stránka s technickými parametry produktu, což je vynikající pomůcka. Okamžitě vidíte, co vlastně máte před sebou, u nás konkrétně obal od PLC Simatic S7-200.

Online support Siemens

Není ale všechno zlato co se třpytí, velmi často se nám aplikace právě při režimu čtení kódu doslova zakousla a nebylo cesty ven. Mobil nereagoval na žádné povely, dokonce ani na vypnutí, zůstal ve stavu jako na obrázku, kde vyfotil nějaký nesmysl. Až po několika dlouhých desítkách vteřin se sám restartoval.

Nelze ale objektivně určit, zda je na vině aplikace nebo telefon. 

Online support Siemens

Protože QR kód na S7-1200 je opravdu malý, zkusili jsme Siemens aplikaci na Xperii P, která disponuje rozlišením fotoaparátu 8Mpixelů. Museli jsme nastavit rozlišení fotoaparátu na plných 8Mpix, pak aplikace kód přečetla, a také ukázela detailní technické informace PLC.

Mimochodem, chyba se zakousnutím telefonu se u Xperia P neprojevila.

Online support Siemens

Závěr: 

Zajímavý nápad jak ještě více zpřístupnit informace uživatelům. Bonus ve formě skenování kódu a hlavně jeho propojení přímo s technickými informacemi je perfektní. Přimlouvali bychom se ale i za možnost, zadat čárový kód produktu do aplikace ručně a nespoléhat jen na fotoaparát. Právě u čárového kódu je pod ním vždy uvedena jeho číselná varianta. 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Něco z diskuze: http://www.automation.siemens.com/WW/forum/guests/PostShow.aspx?PageIndex=1&PostID=387008&Language=en 

Aplikace Siemens Online Support: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siemens.industry.onlinesupport&feature=search_result#?t=W10   

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209