Programovatelný zobrazovač OML 343UNI

  • pondělí, 13 srpen 2012 04:00

Logo pohon Programovatelný zobrazovač OML 343UNI.

Jako další novinku Orbit Merret si představíme jednoduchý a levný 3,5místný panelový univerzální zobrazovač. Nastavení opět přes menu přístroje, nebo univerzálním software OM-Link.

OML 343UNI

Tímto přístrojem vychází Orbit Merret vstříc všem uživatelům, kteří potřebují funkční a kvalitní zobrazovač za minimální náklady. Pro nastavení slouží bezvadně univerzální software OM-Link, na závěrečné videoukázce našeho testu uvidíme, jak se v praxi projeví například změna jasu displeje a podobně.


Takto na Vás přístroj vypadne z krabičky, velikost 96 x 48 x 30 mm odpovídá použitému displeji a nijak se neodlišuje od podobných přístrojů.

OML 343UNI 


Ze zadní strany nechybí žádný kryt, jak by se mohlo zdát, ale přístroj je opravdu maximálně ekonomický, je určen k montáži do panelu, takže se bez víka obejde. Stále ovšem má z přední strany krytí IP66 s těsněním, které je součástí dodávky.

OML 343UNI 


K přichycení do montážního otvoru slouží z každé strany plastová úchytka, kterou stačí zacvaknout do zoubků na těle přístroje.

 

OML 343UNI 


Orbit Merret pro všechny své přístroje používá k nastavení jednotný univerzální software OM-Link a k němu také univerzální programovací kabel. Nemusíte se tedy starat o připojení, vše funguje okamžitě.

OML 343UNI 


Vždy se všechno u Orbit Merret konfiguruje online, takže spojení s přístrojem je nezbytné. Nainstalovaný software OM-Link spolehlivě zobrazovač OML 343UNI našel a připojil se k němu.

OML 343UNI 


Nastavení přístroje je možné chránit heslem, požadavek na něj vyskočí ihned při pokusu o vstup do sekce parametrů. Jestliže je nikdo nezměnil, stačí u nového kusu buď potvrdit OK, nebo zadat "000".

OML 343UNI 


Protože vše se odehrává online, software zobrazí vždy jen ty parametry, které jsou pro aktuální.

Jako příklad si ukážeme nastavený vstup přístroje pro snímač teploty Pt100. Kromě formátu zobrazení a filtrů je to všechno.

OML 343UNI 


Jakmile změníme vstup přístroje na stejnosměrné napětí, okamžitě se nám otevře možnost nastavení zobrazení displeje pro minimální a maximální hodnotu.

Ostatní nastavení přístroje v záložkách je běžné pro všechny podobné typy, nemá smysl se tím detailně zabývat, vše je intuitivní a každý uživatel to jistě zvládne sám. 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

OML 343UNI 


Prakticky jsme zkusili vstup pro Pt100, kde si podle tabulky můžeme jednoduše ověřit, jestli měříme dobře. Pro odpor 112ohmů odpovídá u Pt100 zobrazená teplota.

To jen pro kontrolu, jestli nemáme nastaven nějaký úplně jiný rozsah.

OML 343UNI 


Čitelnost displeje je bezvadná a nastavení jasu v rozmezí 25% až 100% vyhoví pro každé prostory. Tohle je na ukázku minimální jas. Jednička vlevo nahoře indikuje sepnutí limitního relé. 

OML 343UNI 


Zobrazovač OML 343UNI prakticky. 

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně.


Závěr: 

Vstup zobrazovače je stejný jako pro ostatní převodníky, umožňuje konfigurovat 8 různých variant (U,I,Pt100,Ni,J/K/T,...). Základem tohoto multifunkčního přístroje je jednočipový mikrokontrolér a A/D převodník. Cena přístroje je opravdu lidová, pro nákup Vám bude stačit pár korun.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Programovatelný zobrazovač OML 343UNI: http://www.merret.cz/produkty/pristroje-pro-mar/pristroje/univerzalni-merici-pristroje/oml-343uni 

Software OM-Link: http://www.merret.cz/produkty/software/om-link  

Podpora, dotazy, další informace: http://www.merret.cz/kontakt

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209