• Blaja
  • Archiv
  • Sinamics Selector pro specifikaci měničů Siemens ve smartmobilu

Sinamics Selector pro specifikaci měničů Siemens ve smartmobilu

  • neděle, 08 září 2013 04:00

soft.gif Sinamics Selector pro specifikaci měničů Siemens ve smartmobilu.

Tento praktický nástroj dokáže rychle a jednoduše zpřístupnit objednací čísla nízkonapěťových frekvenčních měničů Siemens výkonových řad od 0.12 kW do 250 kW včetně veškerého příslušenství. Stačí k tomu smartmobil s iOS tedy iPhone, nebo jakýkoliv androidový přístroj.   

Sinamics Selector

Tentokrát si ukážeme skutečně užitečnou aplikaci, která do své dvojkové verze integrovala nejen další řady měničů, ale přidala i více možností v ovládání aplikace. Vyzkoušeli jsme obě platformy, které jsou k instalaci zdarma na patřičných odkazech, ovšem s rozdílnými výsledky. Samotné instalace proběhly bez jakýchkoliv potíží a aplikace fungují také offline, tedy nevyžadují připojení k internetu. 


Nejprve, jak je patrné z screenshotu, si ukážeme nástroj na iPhone 4S. Spuštění Sinamics Selectoru doprovází animace, stačí chvilku počkat a dostaneme se do hlavního menu. 

Sinamics Selector

Aplikace umožní vybrat měniče z následujících řad:

SINAMICS V20
SINAMICS G120C
SINAMICS G120P
SINAMICS G120
 

Sinamics Selector

Vyzkoušeli jsme samozřejmě všechny řady, pro ukázku stačí nyní nový jednoduchý měnič SINAMICS V20 s jednofázovým napájením 230VAC, výkonu 1,1kW.

Volbu výkonu můžete přepnout i na hp, což je možné předvolit v preferencích.  

Sinamics Selector

Jakmile jsme s výběrem měniče spokojeni a nepotřebujeme třeba žádné příslušenství, nabídne nám aplikace možnost uložení do souboru, poslání přes email eventuálně reset výběru a můžeme začít znovu. Uloží se a zobrazí nejen typ a objednací číslo měniče, ale také detailní technické parametry včetně velikostní řady, rozměrů a podobně. Vyzkoušejte si to, a uvidíte, že na email přijde i průřez připojovacího vodiče.

Klikněte si na obrázek pro zvětšení. 

Sinamics Selector

Uložení vybraného měniče jeho parametrů a příslušenství pod vlastním názvem se provede někam do aplikace, není bohužel možný třeba export do pdf. 

Sinamics Selector

Pro kontrolu má aplikace možnost zobrazení uložených souborů, které se dají samozřejmě zpětně otevřít a upravit, třeba o další příslušenství k měniči.

Sinamics Selector

Nebo jen zobrazit detailní technické parametry našeho měniče. 

Klikněte si na obrázek pro zvětšení.

Sinamics Selector

K odeslání emailu používá Sinamics Selector Vašeho klienta v mobilu, takže není nutné nic nastavovat. Stačí dopsat adresu příjemce a být samozřejmě připojení k internetu.

Sinamics Selector

Pokud vše proběhlo korektně, najdeme náš poslaný soubor v seznamu odeslaných.

Sinamics Selector

Další test na klasické Xperii GO už ovšem nebyl tak bezproblémový jako u iPhone. Bude to asi tím, že aplikace pro iOS jsou perfektně odladěny jak robotem, tak člověkem a každý iPhone má operační systém v podstatě stejný, proto na "jabku" funguje všechno na 100%. Android je otevřený systém, každý výrobce mobilu si jej přece jen upravuje, a proto ne vždy všechno funguje jak má. Instalace ale proběhla v pořádku, vše je stejné jako na iPhonu.

Sinamics Selector

Jestliže preferujete v aplikaci klasické jednoduché menu, je tohle přístupné přes ikonu vlevo nahoře, ale hlavně je to zkratka do uložených souborů.

Sinamics Selector

Jak je vidět, i když ne tak hezky jako na iPhonu, neboť nám schází pořádný "lapač obrázků" pro Android, u měniče Sinamics G120 můžeme již zvolit novou řídicí jednotku CU250S-2, o které bude brzy samostatný článek.

Sinamics Selector

Ukládání parametrů do souboru fungovalo po restartu aplikace celkem korektně, ovšem odeslání e-mailu již tak úspěšné nebylo. Přesněji emailový klient poštu odeslal, ta byla také řádně doručena. 

Sinamics Selector

Sinamics Selector dostal ale po odeslání pošty na frak a lidově řečeno "padnul na hubu". Oficiálně byla aplikace bohužel ukončena, zkoušeli jsme to mnohokrát a vždy s tímto výsledkem. Jak bylo ale uvedeno v úvodu, problém bude nejspíš obecný v Androidu, i když máme poslední verzi 4.1.2.

Aplikace se  chovala stejně u několika dalších uživatelů s různou verzí Androidu a různými smatphony.

Sinamics Selector

Po opětovném spuštění aplikace, která pracuje jinak bez problémů, v odeslaných souborech, na rozdíl od IPhone, nenajdeme nic.

Sinamics Selector

Sinamics Selector pro Android byl v poslední dostupné verzi 2.0

Sinamics Selector

Závěr: 

S tímto nástrojem se už v objednacích číslech Siemens neztratíte, nemusíte pracně po katalozích hledat příslušenství k měničům, jaký použít BOP ovládací panel, vstupní/výstupní reaktory, brzdné odpory, paměťové karty, prostě vše co se dá do měniče dát, vyberete přehledně na mobilu a pošlete si na email. Škoda jen, že aplikace nemá pdf výstup, ale třeba se dočkáme vylepšení v další verzi, ona by stačila i možnost najít uložený soubor v nějakém použitelném formátu.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Odkazy ke stažení aplikace pro obě platformy: http://www.industry.siemens.com/drives/global/en/converter/sinamics-app/Pages/Default.aspx  

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209