Vyzkoušejte si pohony na Profinetu

  • neděle, 09 prosinec 2012 02:00

Logo pohon Vyzkoušejte si pohony na Profinetu.

Za účelem vyzkoušení řešení jednoosých i víceosých pohonů nabízí divize Siemens Drive Technologies všem zájemcům a svým zákazníkům k zapůjčení či koupi různá testovací zařízení z pohonářské oblasti.

Pohony SINAMICS

Vyzkoušet si funkce nebo komunikaci s pohonem v kanceláři na stole je ideální stav, ale ne vždy máme patřičnou sestavu k dispozici. Hlavně co se týče třeba servomotoru, který jistě nikde jen tak neleží pro nějaké pokusy. 


Právě k tomuto účelu slouží kompaktní přenosné kufříky s řídicím systémem Simatic S7-1200 a malým grafickým panelem KTP400 Basic color, po Profinetu spojenýma s měničem Sinamics S110 a servomotorem Simotics S 1FK7. 

Pohony SINAMICS 


Jestliže se zatím do servopohonů nechcete pouštět, nabízí se testovací sestava také s měničem Sinamics G120 a asynchronním motorem Simotics GP 1LA7. Vše také na Profinetu.

 

 

Pohony SINAMICS 


Ke každému testovacímu kufru dostanete samozřejmě kompletní aplikace jak pro použité PLC, tak HMI a také nastavení měničů. Takže si klidně všechno osaháte a podíváte se, jak je to uděláno třeba v PLC, nebo přímo v nastavení měniče. Máte vlastně zálohu všeho, proto jakmile Vám kufr nejede a nevíte si rady, nasypete tam jednoduše původní nastavení, program a hotovo. Ke komunikaci mezi PLC a měničem slouží jednoduché funkční bloky, na které můžou být zájemci zaškoleni. 

Pohony SINAMICS 


Jak je vidět, oba typy kufrů jsou velmi podobné, kompaktní a liší se jen měničem a motorem.

Pohony SINAMICS 


Vedle těchto uvedených jednoosých testovacích kufříků je k dispozici i známý „velký“ testovací kufr  Simotion / Sinamics S120 se dvěma řízenými servomotory. To je určené pro ty, kteří potřebují seznámení s řídicím systémem pro pohony Simotion. Tento systém se totiž nenaučíte za "jeden večer" a ani si jej zcela jistě nekoupíte jen tak. Navíc i na tomto kufru proběhl upgrade na Simotion D425-2.

 

Pohony SINAMICS 


Závěr:

Všechny exempláře kufrů Simotion/Sinamics S120 určené k zápůjčkám byly upgradovány na provedení s komunikací přes Profinet a vybaveny nejnovějšími řídicími jednotkami CU320-2. Službu upgrade těchto kufrů nabízí Siemens za výhodných podmínek i početným vlastníkům těchto testovacích zařízení z řad zákazníků. Testovací kufříky jsou také velmi výhodné pro školy a školicí instituce, nebo prostě pro každého kdo se chce seznámit s pohony Siemens. Jediné co se od Vás vyžaduje je čas a zájem.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

Měniče Sinamics: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?ctxnh=f6f52ef13b&ctxp=home

Kontakt k půjčení: http://stest1.etnetera.cz/ad/current/index.php?ctxnh=e26b2c0c7b&ctxp=home&kontakt=001

BLAJA automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209