• Blaja
  • Archiv
  • LP-S500 nová řada laserů pro značení výrobků

LP-S500 nová řada laserů pro značení výrobků

  • úterý, 27 listopad 2012 02:00

Logo pohon LP-S500 nová řada laserů pro značení výrobků.

Panasonic Electric Works (PEW) uvádí na trh novou řadu značících laserů LP-S500 s dvojnásobným výkonem a zkrácenou dobou značení.

LP-S500 laser PEW

Pokud jste někdy dělali něco s tiskárnami pro značení produktů za chodu, typický příklad pohybující se pás a na něj se tiskne - nastříkává označení, podíváme se, že něco takového se dá řešit i laserem. Má to svoje zajímavé výhody.


Takhle vypadá celá sestava přístroje, který dokáže označovat velké množství druhů materiálů nejen číslem nebo textem, ale i všemi možnými kódy. To vše jak za klidu tak samozřejmě i za pohybu označovaného produktu. Kromě jiného je jedna z hlavních výhod takového značení bez nákladovost "tisku", tedy nejsou nutné žádné barvy, průplachy a čistidla, které vyžadují stříkací hlavy specializovaných tiskáren typu Imaje a podobně. No a tisknout se dá téměř na vše, je to jen otázka nastavení vlastností laserového tisku.

Celý tisk se skládá z řídicí jednotky a laserové hlavy, která je spojena s jednotkou speciálním "kabelem". Vzdálenost aplikační hlavy od značeného objektu je závislá na typu modelu a pohybuje se od 130mm až do 350mm. Od toho se odvíjí i maximální velikost značky. Další zajímavé parametry jako třeba síla bodu, úhel a přesnost tisku, jsou v katalogu v závěru článku.

 

LP-S500 laser PEW 


V porovnání s předchozím modelem je nyní LP-S500 podstatně výkonnější, cca 42W. Dokáže proto za poloviční čas vypálit stejné značení, nebo zdvojnásobit hloubku. Jak hluboko se dokáže laser "propálit" je vidět na obrázku.

LP-S500 laser PEW 


Celý nárůst výkonu je vidět na grafu pro porovnání pro různé hloubky a čas. Tímto laserovými popisovačem lze značit skleněné nádoby, lahvičky, stříkačky, kartony, plastové uzávěry, aluminiové folie, kovy atd. Záleží jen na nastavení.

 

LP-S500 laser PEW 

Porovnání nákladů a času potřebného pro různé tiskové technologie není vždy snadné. Nicméně můžete začít tím, že si promluvíte s techniky a inženýry na výrobní lince. Jak často musí zasáhnout do tiskového systému? Jak často je potřeba něco předělat? Kolik času zabere ujištění, že vše funguje správně? Jaké jsou náklady na spotřební materiál a čištění? Existují obavy o zdraví obsluhy, že čistící přípravky mohou obsahovat toxické látky?

Teprve po započtení veškerých nákladů, může být zhodnocení investice realistické. Například počáteční náklady do laserových systémů značení jsou obecně vyšší než cena inkoustové tiskárny, ale po 2 až 3 letech je již laserové značení mnohem levnější a to nejen ve srovnání s ink-jetem.


Právě nastavení je možné upravovat navíc přes ovládací dotykový panel. Samotná řídicí jednotka je vybavena rozhraním RS-232C a samozřejmě Ethernetem. Driver a tiskové utility fungují pod Windows 7 Professional (32 bit/64 bit), Vista Business (32 bit) a XP Professional (32 bit).

LP-S500 laser PEW 


Ukázka značení na kovových objektech. Panasonic nabízí pro zájemce zkoušku proveditelnosti. Stačí se domluvit, poslat vzorky technikům a poskytnout potřebné informace. Kromě alfanumerických znaků je možno na produkt zapisovat různé kódy jako např. QR kódy, Data Matrix (ECC 200), čárové kódy, GS1 DataBar kompozitní kódy, GS1 standardní a GS1 Data Matrix. 

LP-S500 laser PEW 


Závěr: 

Každá laserová jednotka je jedinečná a před distribucí prochází náročným testováním, což umožňuje nabídnout zaručený, vysoce kvalitní výrobek. Přístroje laserového popisování Panasonic jsou vyrobeny do náročného průmyslu a mohou být integrovány i do stávajících výrobních linek.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Další informace o LP-S500: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/26284.php

Česká podpora, dotazy, více info: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/843.php

Katalogy produktů Panasonic Electric Works:  http://pewa.panasonic.com/downloads  

Blaja automation portal

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209