• Blaja
  • Archiv
  • Zajímavý software EasyShow editor a nástroj Buddy for S7

Zajímavý software EasyShow editor a nástroj Buddy for S7

  • sobota, 10 únor 2007 03:00

 Logo software Zajímavý software EasyShow editor a nástroj Buddy for S7.

Na stránkách výrobce MHJ Software, si můžete stáhnout tento software.0,5kB EasyShow editor je jednodušší "vizualizace", nebo jen nástroj pro zobrazení dat z PLC.

Buddy for S7 je ale bezva nápad dotažen téměř do konce, ovšem s návazností na hardware. Což je 0,5kBškoda, více univerzálnosti by neškodilo. Ale zase je to nástroj zdarma.

 


Tady se jedná o zkušební verzi, instalace bezproblémová, takže ihned k věci. 5,1kB

První věc je nastavení spojení s PLC. Ze čtyřech možností se mě podařilo MHJ-Net. Čekal jsem podporu NetLink PRO, ale nic. Na spojení jsem použil klasický kabel MPI/Ethernet IBHNetlink od Kontronu. Je vidět že hlavní podpora je pro kabel MHJ, který firma dodává. Že fungoval i jiný, přičítám velmi podobnému vnitřku kabelu jiného výrobce. 8,6kB

Pouze německé menu nabízí všechny opravdu jen základní funkce. 7,1kB

Spojení se navazuje. Ovšem před tím si vytvořte nějaký projekt s tagem do PLC. Pak je to raz-dva. 8,2kB

No a tady už je obrazovka on-line. Číslo 221 žije, buton jej uvoňuje, bar graf kmitá, text se mění. Co víc si přát? Jen kdyby byl driver do Excelu, tak se to dá udělat podobně s minimálními náklady. Obrazovky se dají přepínat jen pomocí záložek, měl jsem jen dvě, s příznačnými názvy "Jedna" a "Dva". 4,8kB

Další nástroj Buddy for S7, utilitka pro Simatic S7.


Jedno okno a pět záložek se dokáže spojit s PLC, zazálohovat program a nebo jej nahrát zpět. To vše bez použití Stepu 7 nebo jiného software. Zajímavé pro zálohování pokud máte například jen jeden stroj s PLC Simatic a nechcete investovat do Stepu7. 13kB

Spojení, spojení a zase jen spojení s PLC. O to vždy jde až "v první řadě".

Tady už chybí nabídka přes MHJ-NetLink, a jen s NetLink se mi spojení nedařilo. Seriový kabel jsem neměl, takže bez úspěchu.

V "Expert settings" se ukrývá jen detailní nastavení spojení.

10,3kB

Je vidět, že by to bylo bezva, jen se spojit s patřičným PLC. Mrzí mě, že to nešlo, nesehnal jsem ani sériový kabel.

Mám to ale v kompu, takže když budou možnosti, tak to určitě vyzkouším i s PLC. Nejsem si jist, zda to dokáže zálohovat opravdu vše, včetně HW konfigu, nebo zasíťovaných stanic. Ale i pro jednu stanici by to bylo fajn a hlavně zdarma!

4kB

Dosažitelný účastník pořád žádný. Nazdar bazar! 5,6kB

Závěr : navštivte web výrobce, jsou tam zajímavé nástroje. Ovšem už se mě ty pojmy pletou. Minule jsem zkoušel PLCview, taky podobný produkt. Chtělo by to nějakou inovaci v názvech.
Například hezký český "PLC sosák" nebo podobně, ha, ha.


Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209